Policja nie miała litości: 32,5 tys. zł grzywny dla kierowcy z Jastrzębia Zdroju

Policja nie miała litości: 32,5 tys. zł grzywny dla kierowcy z Jastrzębia Zdroju

Kierowca otrzymał rekordową grzywnę
Kierowca otrzymał rekordową grzywnę
Źródło zdjęć: © fot. Śląska Policja
Aleksander Ruciński
18.01.2022 09:47, aktualizacja: 14.03.2023 13:39

Przepisy obowiązujące od 1 stycznia 2022 roku pozwalają znacznie surowiej karać piratów drogowych. Boleśnie przekonał się o tym 32-latek z Jastrzębia Zdroju, który został ukarany rekordową grzywną.

O zdarzeniu informuje śląska policja. Funkcjonariusze z Jastrzębia Zdroju postanowili zatrzymać do kontroli kierowcę audi. Mężczyzna zignorował ich polecenia i zaczął uciekać.

Rozpoczął się pościg, podczas którego 32-latek naruszył szereg przepisów. Jechał pod prąd, ignorował oznakowanie i próbował zepchnąć uprzywilejowane pojazdy jadące z naprzeciwka. W trakcie ucieczki uszkodził też dwa radiowozy. Swoim zachowaniem naraził nie tylko policjantów, ale i wszystkich innych uczestników ruchu.

Gdy w końcu udało się go zatrzymać, usłyszał szereg zarzutów - począwszy od braku przedniej tablicy rejestracyjnej, przez stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym, a skończywszy na złamaniu zakazu prowadzenia pojazdów.

Zgodnie z nowym taryfikatorem wobec kierowcy orzeczono grzywnę w wysokości 32,5 tys. zł. Policja złożyła też wniosek do sądu o 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 32-latek dobrowolnie poddał się karze.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)