Kraków: Płatne parkowanie także w niedzielę? Tego chcą urzędnicy

Kraków: Płatne parkowanie także w niedzielę? Tego chcą urzędnicy

Płatne parkowanie 7 dni w tygodniu to pomysł na zmniejszenie ruchu w centrum Krakowa. (zdjęcie poglądowe)
Płatne parkowanie 7 dni w tygodniu to pomysł na zmniejszenie ruchu w centrum Krakowa. (zdjęcie poglądowe)
Źródło zdjęć: © fot. ZDM WAW
Aleksander Ruciński
08.10.2020 10:27, aktualizacja: 16.03.2023 16:06

Ciąg dalszy zaostrzania parkingowych przepisów w Krakowie. Zarząd Transportu Publicznego chce zmian w wysokości abonamentu dla mieszkańców oraz wprowadzenia całotygodniowych opłat w najbardziej obleganej strefie A.

Temat parkingów w Krakowie powraca jak bumerang co kilka miesięcy. Stolica Małopolski, jak zresztą większość dużych miast, boryka się z narastającym problemem braku miejsc parkingowych. W szczególności dotyczy on ścisłego centrum miasta znajdującego się w tzw. strefie A.

Krakowski Zarząd Transportu Publicznego wystąpił więc do władz Krakowa z wnioskiem o zmiany, które w założeniach miałyby poprawić sytuację. Mowa o wprowadzeniu obowiązku płatnego parkowania w strefie A także w niedzielę oraz zwiększeniu kwoty miesięcznego abonamentu dla jej mieszkańców z 10 do 30 zł.

Urzędnicy tłumaczą, że to odpowiedź na prośby mieszkańców i użytkowników strefy A, którzy skarżą się na problemy ze znalezieniem miejsca do parkowania w siódmy dzień tygodnia. Wiele miejsc jest bowiem wówczas zajętych przez turystów i przyjezdnych, którzy przybywają, by korzystać z uroków starego miasta i chętnie korzystają z darmowego parkingu.

Pozostałe krakowskie strefy, czyli B i C miałyby pozostać bez zmian, co oznacza obowiązek uiszczania opłat od poniedziałku do soboty. Aby uchwała weszła w życie, musi zostać jeszcze zatwierdzona przez radnych Krakowa, ale bardzo możliwe, że tak się stanie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)