Niebezpieczny manewr na S3 skończył się kolizją. Marszałek Geblewicz odpowiada na zarzuty internautów

Niebezpieczny manewr na S3 skończył się kolizją. Marszałek Geblewicz odpowiada na zarzuty internautów

Podejrzanym jest najprawdopodobniej Olgierd Geblewicz.
Podejrzanym jest najprawdopodobniej Olgierd Geblewicz.
Źródło zdjęć: © Zrzut ekranu z twitter.com/DariuszMatecki
Aleksander Ruciński
30.06.2021 09:18, aktualizacja: 14.03.2023 16:00

W sieci pojawiło się nagranie z kolizji na drodze S3. Kamera znajdująca się na pokładzie ciężarówki zarejestrowała niebezpieczny manewr kierowcy skody, który celowo zahamował przed tirem doprowadzając do kolizji. To prawdopodobnie marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Agresja drogowa to zjawisko nieobce wielu polskim kierowcom niezależnie od wykształcenia, statusu materialnego czy pozycji społecznej. Jak się okazuje, nerwy za kółkiem puszczają także politykom, czego przykładem może być nagranie z trasy S3.

Wideo, które nagrano z pokładu ciężarówki przedstawia dość powolny manewr wyprzedzania innego tira, a następnie zajechanie drogi przez auto osobowe i gwałtowne hamowanie, które prowadzi do kolizji. Wygląda na to, że jadący skodą postanowił zabawić się w drogowego "nauczyciela" i odegrać się na kierowcy tira, który go spowolnił.

Nieodpowiedzialne zachowanie mogło skończyć się tragedią. Gwałtowne hamowanie i przymusowy postój to manewry, których na takich drogach należy unikać jak ognia. Najwyraźniej jednak urażone ego okazało się ważniejsze.

Co ciekawe, niektórzy w sprawcy całego zamieszania dostrzegli osobę Olgierda Geblewicza, marszałka województwa pomorskiego, co potwierdziło już kilku polityków, publikując nagranie w mediach społecznościowych.

Sprawę bada policja, a sam podejrzany odniósł się do sprawy, publikując na facebooku powyższe oświadczenie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)