Pierwsze spotkanie: Mitsubishi ASX – widziałem go już trzy lata temu

Pierwsze spotkanie: Mitsubishi ASX – widziałem go już trzy lata temu

Maciej Gomułka
3 października 2022

Mitsubishi ASX zadebiutowało w 2010 roku jako crossover segmentu C. Model ten na chwilę zniknął z rynku, ale po krótkiej nieobecności wraca do sprzedaży, aby wypełnić niewielką lukę w gamie modelowej marki. Jak wygląda oraz czym może do siebie przekonać klientów? Zapraszam do oglądania!

Mitsubishi ASX – prezentacja wideo

Nie od wczoraj wiadomo, że niektórzy producenci samochodowi ściśle ze sobą współpracują. Objawia się to pod różnymi postaciami. Czasem są to jedynie wspólne części lub rozwiązania technologiczne, a niekiedy bliźniacze modele.

Najnowsze wcielenie Mitsubishi ASX powstało na bazie modelu Captur, oferowanego przez koncern Renault. Od swojego francuskiego brata różni się innym zderzakiem oraz grillem, a także elementami na tylnej klapie. Takie pochodzenie sprawiło, że model ASX nieco zmalał względem swojej pierwotnej wersji. To wbrew powszechnej tendencji, w której każdy nowy model jest większy od poprzednika.

Pod maską prezentowanego auta będzie mogła znaleźć się jedna z pięciu jednostek benzynowych. Cztery z nich będą dodatkowo wspomagane prądem. Ceny nowego modelu nie są jeszcze znane. Wiadomo jednak, że producent będzie chciał przekonać do siebie gwarancją wynoszącą pięć lat.