Piękna lancia na sprzedaż. W przebieg aż trudno uwierzyć

Piękna lancia na sprzedaż. W przebieg aż trudno uwierzyć

Lancia Delta Integrale Martini 5 Evoluzione
Lancia Delta Integrale Martini 5 Evoluzione
Źródło zdjęć: © fot. Bringatrailer.com
Aleksander Ruciński
26.03.2022 10:03, aktualizacja: 14.03.2023 12:47

Lancia Delta Integrale to jedna z największych ikon motoryzacji. Zadbane egzemplarze są dziś warte fortunę. Na aukcję trafiła właśnie sztuka, która ma szanse pobić wszelkie rekordy. Głównie z uwagi na znikomy przebieg.

Samochód, który widzicie na zdjęciach, pochodzi z 1992 roku. To wyjątkowa edycja Martini 5 Evoluzione, która doczekała się zaledwie 400 sztuk. Prezentowana ma numer 69 i większość swojego życia spędziła w podziemiach włoskiego salonu.

Obecny właściciel kupił i zarejestrował ją dopiero w 2018 roku. Najwyraźniej był świadom tego, jaki unikat posiada, gdyż nie jeździł zbyt wiele. Obecny przebieg wynosi zaledwie 168 km. Nie zdziwię się jeśli na świecie nie ma drugiej takiej delty.

Samochód został wystawiony na sprzedaż za pośrednictwem portalu bringatrailer.com. Sprzedający zapewnia o świetnym stanie technicznym i oryginalności egzemplarza. Ba, na podłodze można znaleźć jeszcze fabryczną folię. Samochód ma też certyfikat autentyczności Lancia Classiche.

Lancia Delta Integrale Martini 5 Evoluzione
Lancia Delta Integrale Martini 5 Evoluzione© fot. Bringatrailer.com

Mimo niewielkiego przebiegu, auto było regularnie serwisowane. Niedawno przeszło np. wymianę kompletnego rozrządu. Nowy właściciel będzie więc mógł bez obaw cieszyć się osiągami doładowanej dwulitrówki, choć nie zdziwię się jeśli wstawi ten samochód do ciepłego garażu i poczeka na kolejne wzrosty wartości.

W dniu 26 marca 2022 roku, na 4 dni przed końcem aukcji najwyższa oferta to 223 333 dolary. Ostatecznie będzie pewnie jeszcze wyższa i trudno się temu dziwić.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)