Pagani Zonda R jako ściana. Wyjątkowy apartament w Miami

Pagani Zonda R jako ściana. Wyjątkowy apartament w Miami

Jedna z 15 wyprodukowanych sztuk na świecie skończyła jako ściana w salonie
Jedna z 15 wyprodukowanych sztuk na świecie skończyła jako ściana w salonie
Źródło zdjęć: © fot. Materiały prasowe
Krystian Rola
27.07.2018 10:15, aktualizacja: 14.10.2022 14:50

Właściciel apartamentu w Miami, ewidentnie nie wiedział co zrobić ze swoim Pagani. Dlatego jego Zonda R o wartości 1,5 mln dolarów służy za ścianę, oddzielającą sypialnię od salonu.

Jeden z 15 właścicieli Zondy R na świecie wymyślił dla niej nietypowe zastosowanie. Superauto służy jako ściana oddzielająca sypialnię od salonu. Montaż Pagani w apartamencie był trudnym wyzwaniem. Użyto do tego żurawia, który umieścił samochód przez drzwi balkonowe. Sama Zonda została zamontowana na specjalnym, czarnym stelażu. Dzięki temu auto sprawia wrażenie lewitującego, pomiędzy sufitem a podłogą. Tożsamość właściciela, ani adres apartamentu nie zostały ujawnione. Jednak trzeba mu przyznać, że ma jeden z najbardziej wyjątkowych „mebli” na świecie.

Pagani Zonda R jako ściana w apartamencie
Pagani Zonda R jako ściana w apartamencie© fot. Materiały prasowe

Pagani wyprodukowało jedynie 15 sztuk Zondy R. Silnik V12, generujący 750 KM i 710 Nm oraz waga zaledwie 1070 kg. Cena jaką trzeba było zapłacić za tę bestię to 1,5 mln dol. (równowartość 5,4 mln zł). Po przeczytaniu tych parametrów, każdy miłośnik szybkiej jazdy zamarzy o zabraniu tego auta na tor. Jednak jeden z 15 właścicieli auta na świecie miał inne plany co do auta. W moim przekonaniu Zonde spotkał przykry los. Nie ma nic gorszego niż zamknięcie bestii w klatce.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)