Rząd luzuje obostrzenia. Od 6 czerwca nowe limity w komunikacji publicznej

Rząd luzuje obostrzenia. Od 6 czerwca nowe limity w komunikacji publicznej02.06.2021 08:21
Limit pasażerów w komunikacji miejskiej znów został podwyższony.
Limit pasażerów w komunikacji miejskiej znów został podwyższony.
Źródło zdjęć: © fot. policja

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji, która odbyła się 2 czerwca, przedstawił plan luzowania obostrzeń na najbliższe tygodnie. Zgodnie z nowymi regulacjami od 6 czerwca 2021 roku obowiązywać będą wyższe limity pasażerów w komunikacji publicznej. To nie jest jedyna z planowanych zmian.

Zgodnie z przepisami obowiązującymi od 14 maja 2021 roku środkami komunikacji publicznej może podróżować maksymalnie tylu pasażerów, ile jest miejsc siedzących w danym pojeździe lub 50 proc. sumy liczby miejsc siedzących i stojących.

Od 6 czerwca dopuszczalny limit zostanie zwiększony do 75 proc. maksymalnego obłożenia danego pojazdu. Planowane zmiany z pewnością ułatwią korzystanie z transportu publicznego na najbardziej obleganych trasach, lecz oczywiście nie zwalniają z obowiązku korzystania z maseczki podczas podróży.

Większa swoboda korzystania z komunikacji nie jest jednak jedyną z zapowiedzianych nowości. - Przywracamy możliwość prowadzenia targów, konferencji i wystaw z tym samym limitem, który dotyczy innych zdarzeń, eventów w obiektach zamkniętych (1 os./15 m2) - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Oznacza to szansę na powrót imprez motoryzacyjnych i zlotów, które w ostatnich miesiącach przeniosły się do sieci lub zostały odroczone w czasie. Wciąż mowa jednak wyłącznie o profesjonalnych i zaplanowanych wydarzeniach. Spontaniczne zgromadzenia pozostają bowiem zakazane.

Nowe regulacje obowiązywać będą co najmniej do 25 czerwca 2021 roku. Do tego czasu rząd ma przedstawić kolejne plany luzowania obostrzeń.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)