Nowy SUV od Mitsubishi nadchodzi. I nie będzie on kopią modelu Renault

Nowy SUV od Mitsubishi nadchodzi. I nie będzie on kopią modelu Renault

Nowy SUV od Mitsubishi już 10 sierpnia
Nowy SUV od Mitsubishi już 10 sierpnia
Źródło zdjęć: © YouTube | MITSUBISHI MOTORS Global
03.07.2023 13:21, aktualizacja: 03.07.2023 17:04

Mitsubishi ogłosiło dzisiaj datę prezentacji swojego nowego SUV-a. Ma on być autorską produkcją marki, a po raz pierwszy zostanie pokazany światu 10 lipca bieżącego roku.

Jeżeli w ostatnich miesiącach mówiło się o czymś w kontekście Mitsubishi, najczęściej chodziło o premiery samochodów skalanych tzw. badge engineeringiem, czyli zmianą wyłącznie loga w całym samochodzie. W taki sposób powstało nowe Mitsubishi Colt, które jest tak naprawdę Renault Clio. Tak powstało także Mitsubishi ASX, które po zakryciu loga jest praktycznie nieodróżnialne od Renault Captura.

Teraz jednak nadchodzi coś zupełnie nowego i przede wszystkim, co dla marki będącej w nieciekawej rynkowej sytuacji w Europie jest niezwykle istotne, oryginalnego. Już 10 sierpnia Mitsubishi zaprezentuje bowiem swój najnowszy model. Ma on być SUV-em, który bardzo mocno będzie opierać się na przedstawionym pod koniec 2022 roku modelu koncepcyjnym XFC.

The New SUV is Coming In Full Force!

Nowy, jeszcze bezimienny SUV ma być samochodem globalnym, lecz w pierwszej kolejności zadebiutuje na w tym momencie najważniejszym dla Japończyków rynku  w południowo-wschodniej Azji. Podkreślone jest to zresztą przez miejsce oficjalnej premiery auta. Odbędzie się bowiem ona podczas targów Indonesia International Auto Show w BSD CIty, niedaleko Jakarty.

O samym samochodzie wiadomo na razie naprawdę niewiele. Jeżeli jednak rzeczywiście będzie tak mocno bazować na swoim koncepcyjnym starszym bracie, nowy model Mitsubishi powinien odznaczać się chociażby właściwościami terenowymi oraz przestronnym wnętrzem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)