Nowy odcinek A1 ma już nawierzchnię. Wiemy, kiedy nim pojedziemy

Nowy odcinek A1 ma już nawierzchnię. Wiemy, kiedy nim pojedziemy

Prace na budowie A1
Prace na budowie A1
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
12.09.2022 07:52, aktualizacja: 13.03.2023 15:46

Budowa autostrady A1 na południe od Łodzi wkracza w kolejny etap. Na fragmencie Piotrków Trybunalski - Kamieńsk zakończono układanie betonowej nawierzchni. Zgodnie z planem kierowcy skorzystają z niej jeszcze w tym roku.

Odcinek A1 Piotrków Trybunalski - Kamieńsk prowadzący w kierunku Katowic wkracza w kolejny etap prac. Wykonawca zakończył właśnie układanie betonowej nawierzchni. Po uzyskaniu pełnej twardości betonu (co potrwa około miesiąca), wystartują prace wykończeniowe.

To m.in. uszczelnienie nacięć dylatacyjnych, realizacja oznakowania, montaż barier energochłonnych i ekranów akustycznych czy układanie dodatkowej nawierzchni bitumicznej na obiektach inżynieryjnych. Po zakończeniu tego etapu kierowcy w końcu pojadą nowym fragmentem.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, cały 24-kilometrowy odcinek między Kamieńskiem a Piotrkowem zostanie udostępniony przed końcem roku. Możliwe jednak, że nieco wcześniej skorzystamy już z dwóch odcinków - od Piotrkowa Trybunalskiego do Woli Krzysztoporskiej o długości ok. 7 km i blisko kilometrowego fragmentu na wysokości węzła Kamieńsk.

Autostrada A1 - stan realizacji
Autostrada A1 - stan realizacji© fot. GDDKiA

Warto jednak pamiętać, że wciąż nie będzie to koniec budowy. Kierowcy powinni więc spodziewać się ograniczeń prędkości do 100 km/h. Pełną przepustowość, a tym samym podniesienie limitu do 140 km/h planuje się na wiosnę 2023 roku.

Odcinek Piotrków Trybunalski - Kamieńsk jest ostatnim z pięciu realizacyjnych fragmentów autostrady A1 między Tuszynem a Częstochową. Kierowcy korzystają już z pełnych szerokości obu jezdni od Tuszyna do węzła Piotrków Trybunalski Południe oraz od Kamieńska do węzła Częstochowa Północ. Niebawem na odcinku Kamieńsk - Radomsko znikną ograniczenia do 100 km/h - donosi GDDKiA

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)