Nowy Nissan Qashqai zadebiutuje 18 lutego. Już widać, że będzie odważnie

Nowy Nissan Qashqai zadebiutuje 18 lutego. Już widać, że będzie odważnie

Wnioskując po oświetleniu, stylistyka modelu będzie ciekawa.
Wnioskując po oświetleniu, stylistyka modelu będzie ciekawa.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Nissan
Aleksander Ruciński
05.02.2021 13:35, aktualizacja: 16.03.2023 14:42

Nissan oficjalnie potwierdził datę premiery swojego nowego crossovera i przy okazji odsłonił niewielką część nadwozia. Na fotografii przodu widać głównie reflektor, który zdecydowanie zwiastuje odważną i nowoczesną stylistykę.

Qashqai to bez wątpienia jeden z najważniejszych modeli w historii Nissana. Pierwsza generacja, która zadebiutowała w 2006 roku, mocno przyczyniła się do popularyzacji - a co za tym idzie - późniejszego rozwoju segmentu kompaktowych crossoverów. Japońska propozycja przez długi czas utrzymywała się na jego szczytach, by w ostatnich latach zwolnić nieco tempo. Klienci zaczęli bowiem wybierać nowocześniejszą konkurencję. Niebawem jednak może się to zmienić.

Druga generacja jest z nami od 2013 roku. Najwyższy więc czas na następcę. Zapowiedziano go już w 2020 roku zdradzając kilka szczegółów technicznych - wiemy m.in. że w gamie silników nie znajdziemy diesla, a wnętrze będzie zdecydowanie cyfrowe i wykonane ze szlachetniejszych materiałów niż dotychczas. Teraz poznaliśmy datę ujawnienia wszystkich szczegółów - oficjalną premierę zapowiedziano na czwartek, 18 lutego 2021 roku.

Przy okazji opublikowania tej informacji, Nissan pochwalił się także fotografią przedstawiającą prawy przód pojazdu, a właściwie jego reflektor. Niby niewiele, lecz na tej podstawie łatwo stwierdzić, czego mniej więcej powinniśmy się spodziewać. Oświetlenie oparte na diodach LED wystylizowano bowiem w bardzo nowoczesny i odważny sposób. Widać tu nawiązania m.in. do nowego Juke'a.

Będzie więc ostro i nieco futurystycznie, przez co nadwozie powinno korelować z zapowiedzianym wcześniej wnętrzem. Pod nowoczesnymi liniami znajdziemy też współczesne napędy. Pewnikiem jest miękka hybryda oparta na doładowanym benzyniaku 1.3, dostępna w dwóch wariantach mocy oraz elektryczne wydanie e-Power.

Dokładną specyfikację poznamy jeszcze w tym miesiącu. Wówczas łatwiej będzie ocenić, czy trzecia odsłona Qashqaia powtórzy sukces dwóch udanych poprzedników.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)