Nowy Nissan Leaf już ma się czym chwalić. Jest najlepiej sprzedającym się elektrykiem w Europie

Nowy Nissan Leaf już ma się czym chwalić. Jest najlepiej sprzedającym się elektrykiem w Europie

Nowy Nissan Leaf podbił serca europejskich klientów
Nowy Nissan Leaf podbił serca europejskich klientów
Źródło zdjęć: © Fot. Michał Zieliński
Michał Zieliński
09.10.2018 14:54, aktualizacja: 14.10.2022 14:58

Pierwszy Nissan Leaf był w sprzedaży przez 7 lat i zdążył zdobyć uznanie całej rzeszy klientów. Wygląda na to, że jego następca powtórzy ten sukces. Tylko na Starym Kontynencie co 10 minut sprzedawany jest kolejny egzemplarz.

Dane z pierwszych ośmiu miesięcy 2018 roku nie pozostawiają miejsca na wątpliwości. Nissan dostarczył do klientów 26 tys. nowych Leafów, czyniąc go najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Europie. Większość aut – 18 tys. – trafiło do klientów indywidualnych, zaś 8 tys. do flot korporacyjnych.

W raju dla elektryków, czyli Norwegii, Leaf jest najpopularniejszym samochodem 2018 roku, pokonując tym samym wszystkich spalinowych konkurentów. Kompakt świetnie radzi sobie też w takich krajach jak Austria, Francja, Hiszpania, Holandia, Niemcy czy Portugalia. Nissan Leaf jest dostępny na 51 rynkach całego świata, a obie generacje dotychczas sprzedały się w liczbie przekraczającej 350 tys. egzemplarzy.

Nowy Leaf został zaprezentowany w październiku 2017 roku. Japończycy postawili na sprawdzone rozwiązania, dlatego samochód wykorzystuje płytę podłogową swojego poprzednika. Ma jednak mocniejszy silnik i większą baterię, jak i bardziej atrakcyjne nadwozie. Pojawiły się też takie rozwiązania jak e-pedal, pozwalający na jazdę przy użyciu tylko jednego pedału, czy półautonomiczny ProPilot. Polskie ceny Nissana Leafa drugiej generacji zaczynają się od 153,8 tys. zł.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)