Nowy model Mercedesa przyłapany na drodze. Zastąpi dwa coupe

Nowy model Mercedesa przyłapany na drodze. Zastąpi dwa coupe

Mercedes - prawdopodobnie - CLE
Mercedes - prawdopodobnie - CLE
Źródło zdjęć: © WP Autokult | Mateusz Lubczański
Mateusz Lubczański
08.02.2023 12:31, aktualizacja: 09.02.2023 10:07

Sprzedaż coupe zauważalnie spada. Nie dziwi więc krok Mercedesa, który chce połączyć Klasę C i Klasę E w tym wydaniu w jeden model. CLE, bo tak może się nazywać, przyłapałem niedaleko centrum rozwojowego Immendingen.

Premiera nowego modelu nie została oficjalnie zapowiedziana, ale tzw. mułów testowych nie brakuje. CLE zwraca uwagę przysadzistą sylwetką oraz prostymi światłami LED z tyłu, które mogą przypominać te wykorzystane w poliftowym CLA lub np. te w konkurencyjnym BMW Serii 4. Z przodu widzimy za to nowy, prosty projekt świateł do jazdy dziennej. Można przyjąć, że będą one mogły wyświetlać informacje na drodze.

Wnętrze nie będzie zaskoczeniem. Na zdjęciach zauważyć można grubą, masywną kierownicę. Poprzednie doniesienia wskazują, że znajdziemy tu dwa duże wyświetlacze znane chociażby z obecnej Klasy C.

CLE – według roboczo przyjętej nazwy – będzie oparty na platformie MRA-2, którą znajdziemy też w Klasie C. To oznacza wykorzystanie czterocylindrowych jednostek napędowych. Nie można wykluczyć również wersji AMG, również z czterema cylindrami pod maską, jak i hybrydy plug-in.

Na razie nie wiadomo, kiedy odbędzie się premiera nowego coupe od Mercedesa. Biorąc pod uwagę mocne zakamuflowanie modelu testowego, będzie to raczej później, niż wcześniej. Najwcześniej – pod koniec 2023 roku.

  • Mercedes - prawdopodobnie - CLE
  • Mercedes - prawdopodobnie - CLE
  • Mercedes - prawdopodobnie - CLE
[1/3] Mercedes - prawdopodobnie - CLEŹródło zdjęć: © WP Autokult | Mateusz Lubczański
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)