Jeszcze więcej ekranów. BMW prezentuje ósmą odsłonę systemu iDrive

Jeszcze więcej ekranów. BMW prezentuje ósmą odsłonę systemu iDrive16.03.2021 09:39
Czy tego chcemy czy nie, ekrany rządzą we współczesnych wnętrzach.
Czy tego chcemy czy nie, ekrany rządzą we współczesnych wnętrzach.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / BMW

Choć trudno w to uwierzyć, system multimedialny BMW iDrive ma już 20 lat. Rozwiązanie, które zadebiutowało w Serii 7 E65, właśnie doczekało się ósmej odsłony. Z pierwszą łączy je tylko charakterystyczne pokrętło i nazwa. Reszta to zupełnie inny świat.

Pierwszym modelem, w którym znajdziemy nowy system iDrive, jest elektryczny SUV BMW iX. I choć auto zadebiutowało już pod koniec 2020 roku, BMW dopiero teraz pochwaliło się detalami dotyczącymi zastosowanych multimediów.

Oczywiście jak przystało na współczesny samochód, główną rolę odgrywają tu dwa pokaźne ekrany połączone w całość wspólną ramką. Producent zdecydował się na takie rozwiązanie pomimo wyraźnych różnic w wielkości obu wyświetlaczy. Ten przed kierowcą ma przekątną 12,9 cala, a centralny aż 14,9 cala.

Niestety objawia się to obecnością sporej, plastikowej przerwy, która zdecydowanie nie wygląda najlepiej. Warto jednak zwrócić uwagę na świetną rozdzielczość, czytelność i atrakcyjność grafik. Dzięki wykorzystaniu szybkich procesorów całość ma działać szybko, płynnie i bezproblemowo.

Choć całość można obsługiwać dotykowo i głosowo, BMW nie zrezygnowało z charakterystycznego pokrętła umieszczonego na tunelu środkowym. To rozwiązanie stosowane od początku istnienia systemu iDrive, będące znakiem rozpoznawczym marki i elementem cenionym przez klientów.

BMW iDrive (2021)
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / BMW
BMW iDrive (2021)

Najnowszy iDrive wyróżnia przebogata możliwość personalizacji pozwalająca dostosować sposób wyświetlania informacji na obu ekranach do własnych preferencji. Standardem staną się też automatyczne aktualizacje możliwe dzięki stałemu połączeniu z siecią. Oczywiście użytkownicy będą mieli także możliwość zdalnego kontrolowania statusu pojazdu.

Nowy iDrive charakteryzuje się też inteligentną nawigacją, która na podstawie codziennych analiz przejazdów będzie w stanie optymalizować standardowe trasy, a nawet przewidzieć, dokąd chcemy pojechać.

Ósma odsłona multimediów BMW będzie sukcesywnie wdrażana we wszystkich nowych modelach marki, począwszy od wspomnianego iX, poprzez planowanego elektrycznego sedana i4, a skończywszy na klasycznych propozycjach z napędem spalinowym.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/7]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)