Nowy fragment na budowie A1 oddany do użytku. Do wakacji będą kolejne

Nowy fragment na budowie A1 oddany do użytku. Do wakacji będą kolejne17.05.2021 07:44
Kierowcy mogą już jeździć po nowym fragmencie A1.
Kierowcy mogą już jeździć po nowym fragmencie A1.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że w piątek 14 maja 2021 roku otwarto kolejny fragment nowej "gierkówki", który docelowo będzie częścią rozbudowywanej autostrady A1.

Fragment nowej, betonowej jezdni, z której mogą korzystać kierowcy na budowanym odcinku A1 między Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem wydłużył się właśnie do 7 km. Dotychczas kierowcy mieli do dyspozycji 4 km od Piotrkowa w kierunku Katowic. Teraz zyskali kolejne 3 km do Woli Krzysztoporskiej.

Oznacza to, że przejezdna jest już 1/4 budowanego odcinka Piotrków Trybunalski-Kamieńsk. Ruch, tak jak wcześniej, odbywa się w układzie 1+1, co oznacza, że w każdym z kierunków działa 1 pas o szerokości 4 metrów, więc nawet większe pojazdy mogą tam przemieszczać się bezpiecznie i komfortowo, choć z uwagi na prowadzone prace, obowiązuje prędkość maksymalna 60 km/h.

Jak informuje GDDKiA wykonawca zobowiązał się do systematycznego przekazywania kolejnych odcinków jezdni, z czego ostatni zostanie uruchomiony w wakacje. Wówczas stara, popularna "gierkówka" oficjalnie przejdzie do historii.

Na chwilę obecną lista odcinków oddanych do dyspozycji kierowcom jest całkiem długa. To m.in. fragmenty Tuszyn-Piotrków Trybunalski, Kamieńsk-Radomsko, Radomsko-granica woj. łodzkiego i śląskiego oraz granica województw - Kruszyna. Łącznie jest to ponad 60 km nowej, betonowej jezdni.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)