Nowy fragment na budowie A1 oddany do użytku. Do wakacji będą kolejne

Nowy fragment na budowie A1 oddany do użytku. Do wakacji będą kolejne

Kierowcy mogą już jeździć po nowym fragmencie A1.
Kierowcy mogą już jeździć po nowym fragmencie A1.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / GDDKiA
Aleksander Ruciński
17.05.2021 07:44, aktualizacja: 14.03.2023 16:27

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że w piątek 14 maja 2021 roku otwarto kolejny fragment nowej "gierkówki", który docelowo będzie częścią rozbudowywanej autostrady A1.

Fragment nowej, betonowej jezdni, z której mogą korzystać kierowcy na budowanym odcinku A1 między Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem wydłużył się właśnie do 7 km. Dotychczas kierowcy mieli do dyspozycji 4 km od Piotrkowa w kierunku Katowic. Teraz zyskali kolejne 3 km do Woli Krzysztoporskiej.

Oznacza to, że przejezdna jest już 1/4 budowanego odcinka Piotrków Trybunalski-Kamieńsk. Ruch, tak jak wcześniej, odbywa się w układzie 1+1, co oznacza, że w każdym z kierunków działa 1 pas o szerokości 4 metrów, więc nawet większe pojazdy mogą tam przemieszczać się bezpiecznie i komfortowo, choć z uwagi na prowadzone prace, obowiązuje prędkość maksymalna 60 km/h.

Jak informuje GDDKiA wykonawca zobowiązał się do systematycznego przekazywania kolejnych odcinków jezdni, z czego ostatni zostanie uruchomiony w wakacje. Wówczas stara, popularna "gierkówka" oficjalnie przejdzie do historii.

Na chwilę obecną lista odcinków oddanych do dyspozycji kierowcom jest całkiem długa. To m.in. fragmenty Tuszyn-Piotrków Trybunalski, Kamieńsk-Radomsko, Radomsko-granica woj. łodzkiego i śląskiego oraz granica województw - Kruszyna. Łącznie jest to ponad 60 km nowej, betonowej jezdni.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)