Nowy odcinek autostrady A1 nareszcie z czterema pasami. Kierowcy się ucieszą

Nowy odcinek autostrady A1 nareszcie z czterema pasami. Kierowcy się ucieszą

Po 2 pasy w każdym kierunku poprawią komfort podróży na budowanym odcinku autostrady A1.
Po 2 pasy w każdym kierunku poprawią komfort podróży na budowanym odcinku autostrady A1.
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
30.11.2020 10:14, aktualizacja: 16.03.2023 15:25

Autostrada A1 pomiędzy węzłem Tuszyn a Piotrkowem Trybunalskim dotychczas funkcjonowała w układzie 2+1. Od 30 listopada 2020 roku kierowcy pojadą już jednak normalnie - do użytku oddano wszystkie 4 pasy.

Odcinek Tuszyn - Piotrków Trybunalski Południe liczy łącznie 15,8 km. Dotychczas kierowcy jadący tamtędy w kierunku Katowic mieli do dyspozycji 2 pasy ruchu, a ci, którzy zmierzali w stronę Łodzi, tylko jeden. Teraz się to zmieni - GDDKiA poinformowała o wprowadzeniu nowej, dwupasmowej organizacji ruchu w każdym kierunku.

Będzie ona obowiązywać na 11 kilometrach pomiędzy Tuszynem i węzłem Piotrków Trybunalski Zachód i 1-kilometrowej części odcinka Piotrków Trybunalski Zachód - Piotrków Trybunalski Południe. Choć prace drogowe nadal trwają, dodatkowy pas ruchu z pewnością ułatwi jazdę kierowcom poruszających się w tamtej okolicy.

Wspomniana inwestycja jest jednym z pięciu nowych odcinków autostrady A1 z Tuszyna do Częstochowy. Ich łączna długość wynosi 81 km, z czego jak dotąd kierowcom udostępniono ponad połowę. Zakończenie wszystkich prac zaplanowano na rok 2022.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)