Nowe samochody dla straży granicznej. Wśród nich nie ma jednak terenówek

Nowe samochody dla straży granicznej. Wśród nich nie ma jednak terenówek14.05.2019 12:32
Straż graniczna nie jest jedyna. Zbroi się również policja, która niebawem dostanie nowe BMW serii 3
Straż graniczna nie jest jedyna. Zbroi się również policja, która niebawem dostanie nowe BMW serii 3
Źródło zdjęć: © mat. pras.

Polska straż graniczna otrzymała 113 nowych samochodów. Choć zwykle pracę tej służby kojarzymy z ochroną zielonej granicy, wśród zakupionych aut nie znajdziemy typowo terenowych wozów. Są za takie o sportowym charakterze.

Nowa flota straży granicznej to 35 samochodów marki Skoda Octavia RS, 35 Toyot Aurisów i 43 Fordy Customy. Te ostatnie nie powinny dziwić, w końcu mowa o pojazdach osobowo-dostawczych, a takie przydają się każdej służbie mundurowej. Wybór dwóch pozostałych może już jednak być zaskakujący. Trudno sobie wyobrazić, aby Aurisem czy Octavią można było patrolować brzeg Bugu albo bieszczadzkie połoniny. Jak się jednak okazuje, auta nie trafiły do pograniczników przypadkowo.

  • Nasi funkcjonariusze stosunkowo często spotykają się z problemem niezatrzymywania się do kontroli. Dotyczy to szczególnie okolic granicy polsko-litewskiej. Uciec przed nami próbują osoby prowadzące kradzione auta czy nielegalnie przewożący przez granicę papierosy, a nawet ludzi. Dotychczas używane przez nas samochody, takie jak Skoda Fabia czy Ford Fiesta, nie miały odpowiednich parametrów. Nowe dysponują wyższą mocą - informuje mnie mjr Katarzyna Zdanowicz, rzeczniczka prasowa Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Ucieczka przed wyposażoną w 245 KM mocy Skodą Octavią RS, która przyspiesza do "setki" w 6,6 s z pewnością będzie trudniejsza niż w przypadku wysłużonej Fabii.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)