Nowe Mini Countryman znacznie urośnie?

Nowe Mini Countryman znacznie urośnie?25.11.2013 16:58
Mini Countryman
Mini Countryman
Bartosz Pokrzywiński

Wraz z wprowadzeniem na rynek nowej generacji modeli bazujących na trzydrzwiowym hatchbacku marka Mini zmieni niemal każde auto w swojej ofercie. Niewykluczone, że część z nich przejdzie bardziej radykalne zmiany.

Już jakiś czas temu w sieci pojawiały się informacje o tym, że Mini zamierza porządnie przejrzeć swoją gamę modelową i zrobić porządek ze wszystkimi wynalazkami. Być może dołoży do oferty dodatkowe modele. Zmiany nie ominą również najbardziej praktycznej wersji o nazwie Countryman.

Cały świat kocha się w SUV-ach i crossoverach, a Mini potrafiło stworzyć auto, które jednocześnie zachowuje niemal wszystkie zalety współczesnej wersji brytyjskiej legendy motoryzacji. Nowy Countryman może jednak znacznie różnić się od swojego poprzednika, głównie pod względem wymiarów.

Mini Countryman
Mini Countryman

Z najnowszych doniesień wynika, że BMW, właściciel marki Mini, planuje powiększenie Countrymana, który dzięki temu mógłby podbierać klientów większym od siebie rywalom. Miejmy nadzieję, że wraz z tym nie przyjdzie podwyżka ceny. Wprawdzie byłaby ona w pełni uzasadniona, jednak wówczas wersja Countryman JCW kosztowałaby grubo ponad 150 000 zł plus wyposażenie dodatkowe.

Trzeba przyznać, że nawet wymyślne wersje Mini, jak Paceman, zachowują unikatowy styl i wszystkie zalety typowe dla trzydrzwiowego hatchbacka. Ciekawe, czy nowy, wyrośnięty Countryman nadal będzie przypominał brytyjską legendę.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)