Nowa Kia Optima wygląda naprawdę dobrze - pierwsze zdjęcia

Nowa Kia Optima wygląda naprawdę dobrze - pierwsze zdjęcia

Nadwozie łączy dynamiczne linie z nutą elegancji.
Nadwozie łączy dynamiczne linie z nutą elegancji.
Źródło zdjęć: © mat.prasowe
Aleksander Ruciński
12.11.2019 09:33, aktualizacja: 22.03.2023 17:25

Po zapowiedziach przyszedł czas na konkrety. Koreańczycy oficjalnie pochwalili się wyglądem nowej Optimy, która na rodzimym rynku oferowana będzie pod nazwą K5. Samochód wygląda zaskakująco dobrze, więc tym bardziej żałujemy, że nie kupimy go w Europie.

Z każdym kolejnym modelem Kia udowadnia, że potrafi tworzyć udane auta nie tylko pod względem technicznym, ale i stylistycznym, czego najlepszym przykładem są takie modele jak Proceed, czy Stinger. Niebawem do tego zacnego grona dołączy Optima/K5, która niestety nie będzie oferowana w Europie. Ucieszą się za to klienci z Ameryki czy Azji, którzy już niebawem będą mogli podziwiać ciekawy design nadwozia na żywo.

Nowa Optima wyróżnia się nietypowymi reflektorami, które zachodzą na przednie błotniki. Są one węższe i ostrzej narysowane niż w poprzedniku i zdecydowanie stanowią ciekawy detal, pozwalający wyróżnić się z tłumu. Jeszcze więcej dzieje się z tyłu, gdzie główną rolę odgrywa pas świetlny biegnący przez całą szerokość nadwozia.

Jeśli chcielibyśmy doszukiwać się podobieństw do któregokolwiek modelu klasy średniej z Europy, byłby to Peugeot 508 oraz ewentualnie Audi A5 Sportback, które tak jak nowa Optima wyróżnia się podobną, dynamiczną linią boczną i pokaźnymi nadkolami. Koreańczycy wypełnią je felgami o średnicy 16-19 cali w zależności od wersji wyposażenia.

Obraz
© mat.prasowe

Optima urosła. Najnowsza odsłona mierzy 4905 mm długości, 1806 mm szerokości i 1445 mm wysokości. Jest więc dłuższa, szersza i niższa niż poprzednik, co z pewnością przełoży się na jeszcze większą przestrzeń w kabinie. Jeśli chodzi o samo wnętrze, nadal nie wiemy, jak dokładnie będzie wyglądać. Kia jak na razie opublikowała jedynie wizualizację. Szczegóły techniczne także nie są znane, choć zapewne zmieni się to w najbliższych miesiącach.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/9]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)