Nikita Mazepin znika z F1. Zespół Haas rozstał się z rosyjskim kierowcą

Nikita Mazepin znika z F1. Zespół Haas rozstał się z rosyjskim kierowcą

Kariera Mazepina w F1 była krótka, lecz burzliwa
Kariera Mazepina w F1 była krótka, lecz burzliwa
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Haas
Aleksander Ruciński
07.03.2022 08:16, aktualizacja: 14.03.2023 13:03

Najpierw zmienili barwy bolidu na mniej kojarzące się z rosyjską flagą, a następnie pożegnali głównego sponsora i rosyjskiego kierowcę. Ostatnie decyzje nie były łatwe dla zespołu Haas F1, choć zrozumiałe w obliczu wojny w Ukrainie.

To już pewne - Nikita Mazepin traci fotel w Formule 1 na dwa tygodnie przed startem sezonu 2022. Zespół Haas F1 opublikował oficjalne oświadczenie informujące o zerwaniu współpracy nie tylko z rosyjskim kierowcą, ale i sponsorującym go koncernem Uralkali.

Wspólna przyszłość wisiała na włosku od wybuchu wojny w Ukrainie. W związku z rosyjską inwazją Haas natychmiastowo zmienił barwy swojego bolidu, zastępując błękit, czerwień i biel samą bielą oraz rezygnując z oznaczeń sponsora - rosyjskiego koncernu Uralkali stojącego za Mazepinem.

Rozstanie było tylko kwestią czasu. Nie tylko z powodów wizerunkowych, ale i ekonomicznych. Sankcje nałożone na Rosję i tak utrudniłyby dostęp do sponsorskich pieniędzy.

Warto wspomnieć, że kariera Mazepina w F1 była krótka, ale burzliwa. Kierowca słynął z kontrowersyjnych zachowań na torze i poza nim. Na chwilę obecną nie wiadomo jakie zastępstwo szykuje Haas. Biorąc pod uwagę, że sezon 2022 startuje już 18 marca, wszystko stanie się jasne w najbliższych dniach.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)