Przedszkolaki pokazały na filmie, jak tworzyć korytarze życia

Przedszkolaki pokazały na filmie, jak tworzyć korytarze życia

Dzieci wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną Poznań-Głuszyna nagrały film instruktażowy dotyczący tworzenia korytarza życia
Dzieci wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną Poznań-Głuszyna nagrały film instruktażowy dotyczący tworzenia korytarza życia
Źródło zdjęć: © fot. Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna PoznańGłuszyna
Filip Buliński
05.11.2019 16:30, aktualizacja: 22.03.2023 17:29

Lada chwila w życie wejdzie przepis o obowiązku tworzenia tzw. korytarza życia, który ma ułatwić służbom szybsze dotarcie do miejsca wypadku. Ochotnicza Straż Pożarna Poznań-Głuszyn, przy pomocy młodych obywateli z przedszkola w Stęszewie, nagrała film instruktażowy pokazujący prawidłowe tworzenie korytarza ratunkowego.

Ochotnicza Straż Pożarna Poznań-Głuszyna wraz z dziećmi z przedszkola Chatka Puchatka w Stęszewie nagrała film instruktażowy pt. “Korytarz Ratunkowy - to dziecinnie proste!” promujący właściwa postawę przy tworzeniu tzw. korytarza życia.

Po krótkiej inscenizacji, dzieci odpowiadają na pytania dotyczące korzystania z korytarza oraz powodów jego tworzenia. "Żeby było miejsce dla straży, karetki i policji" - słyszymy. Ktoś dodaje, że kierowcy muszą zjechać na boki. Jeden z przedszkolaków zauważa, że taki korytarz pomaga w ratowaniu życia.

Film miał na celu pokazanie, jak proste jest utworzenie korytarza życia, aby umożliwić służbom jak najszybsze dotarcie do wypadku. Niestety, wielu kierowców wciąż nie potrafi się do tego ustosunkować. Co gorsza, zdarzają się tacy, którzy korzystając z wolnej przestrzeni, cofają do najbliższego zjazdu, chcąc wydostać się z korka.

Już niebawem wejdzie w życie przepis nakazujący kierowcom tworzenie korytarza życia na drodze, na której miał miejsce wypadek. Zgodnie z ustawą kierowcy jadący drogą wielopasmową, będą zmuszeni ustąpić pierwszeństwa pojazdom uprzywilejowanym w konkretny sposób. Kierowcy znajdujący się na lewym pasie, będą musieli zjechać do lewej krawędzi pasa, natomiast kierowcy na pozostałych pasach – do prawej krawędzi.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)