Niebieskie Ferrari zamiast czerwonego? Na torze w Miami pojawi się wyjątkowy kolor

Niebieskie Ferrari zamiast czerwonego? Na torze w Miami pojawi się wyjątkowy kolor

Scuderia Ferrari SF-24
Scuderia Ferrari SF-24
Źródło zdjęć: © GETTY | Mark Thompson
Mateusz Żuchowicz
25.04.2024 10:53, aktualizacja: 25.04.2024 11:39

Kibice Formuły 1, a w szczególności fani Ferrari przyzwyczajeni są do oglądania pędzących czerwonych bolidów po torach świata. Na najbliższym Grand Prix, które odbędzie się na Florydzie, czeka ich nie lada zaskoczenie. Ferrari zmienia kolor na niebieski.

Najbliższe Grand Prix Miami, które odbędzie się w weekend 3-5 maja dla Ferrari jest nie tylko wyjątkowe ze względu na oprawę tego wydarzenia, ale także dlatego, że w tym czasie obchodzi swoje 70-lecie w Stanach Zjednoczonych. W związku z tym szefowie postanowili zmienić znaną fanom kolorystykę. Na bolidach Ferrari pojawią się bowiem elementy w dwóch odcieniach niebieskiego koloru.

Dla wielu osób może to być szok, ale kiedy zagłębimy się w historie tej marki to niebieski kolor był dla niej równie ważny w wyścigach jak czerwony. Dwa kolory Azzurro La Plata i Azzurro Dino to odcienie niebieskiego, które w przeszłości towarzyszyły kierowcom i mechanikom na światowych torach.

Jaśniejszy Azzurro La Plata to barwa Argentyny i nawiązuje do koloru noszonego przez Alberto Ascariego, gdy ten osiągał najlepsze wyniki. Drugim odcieniem, ciemniejszym, jest Azzurro Dino, który w przeszłości lubiany był przez wielu kierowców, takich jak Arturo Merzario i Clay Regazzoni. Ferrari, póki co tylko podgrzewa atmosferę, bo malowanie bolidów ma być ujawnione dopiero chwilę przed weekendem wyścigowym.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)