Niebawem premiera Kii Soul III. Tylko jeszcze nie wiadomo, czy trafi do Polski

Niebawem premiera Kii Soul III. Tylko jeszcze nie wiadomo, czy trafi do Polski

Nowa Kia Soul
Nowa Kia Soul
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe
Marcin Łobodziński
22.11.2018 08:12, aktualizacja: 14.10.2022 15:03

Jeżeli myśleliście, że Kia Stonic całkowicie zastąpiła pudełkowatą Kię Soul, to byliście w błędzie. Auto ma się dobrze, lecz nie w Polsce. Więcej - niebawem premiera trzeciej generacji.

W Polsce Kia Soul ustąpiła miejsca trochę atrakcyjniejszej stylistycznie Kii Stonic. To crossovery tej samej klasy, dlatego zrozumiałym wydaje się być takie posunięcie importera. Chroni to nowy model przed starszym.

Nieco inaczej wygląda to na innych rynkach. Ot choćby u naszych zachodnich sąsiadów, w Niemczech, gdzie wciąż można kupić soula. Kosztuje nieco ponad tysiąc euro więcej od Stonica. Jest też oferowany w wersji elektrycznej za 29 490 euro.

Już za tydzień – 28 listopada – w Stanach Zjednoczonych odbędzie się premiera trzeciej generacji Kii Soul. Nie ma tu żadnej rewolucji. Auto wciąż trzyma się koncepcji crossovera z kanciastym nadwoziem, które wykorzystuje do maksimum swoje rozmiary, by dać pasażerom jak najwięcej przestrzeni.

Nowa Kia Soul
Nowa Kia Soul© fot. mat. prasowe

Opublikowane przez producenta zdjęcie wskazuje na to, że przednia część będzie tą, która najbardziej odróżnia nowy model od poprzedniego. Stanie się trochę ostrzejsza, a reflektory mają mniejszą powierzchnię. Większy natomiast wydaje się być system multimedialny, który również pokazano na zdjęciu fragmentu deski rozdzielczej. Teraz ekran wraz z kratkami wentylacyjnymi został umieszczony w owalnej części kokpitu.

Pod maską mają się znaleźć przynajmniej dwa silniki benzynowe: wolnossący 2.0 oraz turbodoładowany 1.6. Na pewno Soul będzie oferowany w wersji elektrycznej. Jeżeli takie auto trafi do Europy, z pewnością otrzyma mniejszą i słabszą jednostkę. Auto prawdopodobnie trafi do sprzedaży w 2020 roku. Nie wiadomo, czy w Polsce także.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/6]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)