Następny krok Škody - SUV?

Następny krok Škody - SUV?

Škoda logo
Škoda logo
Arkadiusz Gabrysiak
12.03.2012 14:00, aktualizacja: 12.10.2022 13:07

Podczas salonu samochodowego w Genewie przedstawiciele Škody jasno dali do zrozumienia, że kolejnym krokiem w rozwoju marki będzie stworzenie nowego SUV-a.

Podczas salonu samochodowego w Genewie przedstawiciele Škody jasno dali do zrozumienia, że kolejnym krokiem w rozwoju marki będzie stworzenie nowego SUV-a.

Škoda ma w swojej ofercie niewielkiego crossovera - Yeti. Sukces tego modelu oraz wysoki popyt na samochody klasy SUV dał do myślenia szefostwu czeskiej marki pod skrzydłami Volkswagena. I to jest kolejny kawałek układanki - przecież Volkswagen ma spore możliwości i zasoby, jeśli chodzi o samochody klasy SUV. Z pewnością wsparły czeską markę w tym przedsięwzięciu.

Informacja o planach Škody dotyczących SUV-a pochodzą od członka zarządu czeskiej marki - Eckharda Sholza:

Segment pojazdów klasy SUV jest bardzo interesujący. Sprzedaje się dużo samochodów tej klasy: można je sprzedawać w Europie, w Rosji, w Chinach - dosłownie wszędzie. Z ekonomicznego punktu widzenia jest to bardzo ciekawe. Dlatego według mnie SUV jest kolejnym, logicznym krokiem Škody.

Škoda w niedalekiej przyszłości planuje wprowadzić produkcyjną wersję konceptu MissionL, który będzie się plasował w ofercie między Fabią a Octavią. Tym samym nowa generacja Octavii zadebiutuje trochę później, jednak ma być nieco większa. Według zapewnień członka zarządu Škody pełnowymiarowy SUV jest bardzo wysoko na liście priorytetów czeskiej marki.

Źródło: Autocar

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)