"Najważniejszy zawsze będzie czynnik ludzki". Policjant o planie na poprawę bezpieczeństwa

"Najważniejszy zawsze będzie czynnik ludzki". Policjant o planie na poprawę bezpieczeństwa

Michał Zieliński
24.02.2021 16:52, aktualizacja: 30.09.2022 20:56

Nie milkną echa po zapowiedzianym przez premiera Mateusza Morawieckiego planie poprawy bezpieczeństwa na drogach na lata 2021-2024. Jak w programie WP "Newsroom" zauważa kom. Robert Opas, kluczowa będzie zmiana nawyków. Zapraszam do obejrzenia fragmentu programu.

Ochrona uczestników ruchu drogowego, budowa infrastruktury poprawiającej bezpieczeństwo oraz zmniejszenie liczby zabitych i ciężko rannych o 40 proc. - to najważniejsze cele szczegółowe rządowego planu poprawy sytuacji na polskich drogach, który został ogłoszony 23 lutego. Całość ma kosztować 2,5 mld zł, a środki będą pochodziły z Krajowego Funduszu Drogowego.

Kom. Robert Opas z Komendy Głównej Policji, który był gościem Agnieszki Kopacz w programie specjalnym WP "Newsroom", przypomina o roli kierowców w poprawie bezpieczeństwa na drogach. Jak podkreśla, kluczowa będzie zmiana nawyków. - Ile razy obserwowaliśmy sytuacje, kiedy kierowca - zamiast zatrzymać się - nie tylko tego nie zrobił, a nawet wyprzedził i przejechał obok pieszego? – zapytał podczas rozmowy kom. Robert Opas. – Czy przypadkiem my nie byliśmy w takiej sytuacji? – dodał po chwili.

Policjant zwraca uwagę, by dostosowywać prędkość do warunków panujących na drogach i zachowanie ostrożności. – Na drogach czasem dzieją się rzeczy, których spodziewać się nie możemy – przypomniał.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)