Najpopularniejsze auto świata to elektryk. Zadecydowały Chiny

Najpopularniejsze auto świata to elektryk. Zadecydowały Chiny

Tesla Model Y
Tesla Model Y
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Tesla
31.05.2023 18:04

Najnowsze dane dotyczące globalnej sprzedaży samochodów w pierwszym kwartale mogą być dla niektórych zaskakujące. Według nich obecnie najpopularniejszym modelem na całym świecie jest Tesla Model Y, która rozeszła się w nakładzie ponad 250 000 sztuk.

Chociaż powoli kończy się już maj, wcale nie oznacza to, że zamknięto już podsumowania pierwszego kwartału bieżącego roku. Dane regionalne są bowiem o wiele łatwiejsze do zebrania niż statystyki z całego świata, które potrafią spływać do nas całymi tygodniami. Teraz jednak możemy spiąć klamrą okres od stycznia do marca 2023, a ostateczne rezultaty prezentują się naprawdę intrygująco.

W badaniu przeprowadzonym przez firmę JATO we współpracy z Reutersem najbardziej może zaskakiwać model, który zajmuje najwyższą lokatę. Najczęściej wybieranym samochodem na całym świecie w pierwszym kwartale 2023 roku była bowiem Tesla Model Y. Jest ona równocześnie jedynym samochodem elektrycznym, który znalazł się w czołowej piątce klasyfikacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Model Y został sprzedany w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku w nakładzie dokładnie 267 171 egzemplarzy i wyprzedza on w rankingu… cztery modele Toyoty - Corollę, Hiluxa, RAV4 oraz Camry. Co ciekawe, największym rynkiem zbytu SUV-a od Tesli były Chiny (94 469 egzemplarzy), zaraz po Ameryce Północnej (83 664 egzemplarzy) oraz w Europie (71 114 egzemplarzy).

Co sprawiło, że to akurat Tesla Model Y aktualnie sprzedaje się tak dobrze? Reuters i JATO mają kilka hipotez. Przede wszystkim wskazuje się na niedawne obniżki cen aut Tesli, co w połączeniu z rządowymi dotacjami na elektryki świetnie ze sobą współgra. Wpływ ma również samo zwiększenie zainteresowania autami elektrycznymi, a także fakt, że Tesla posiada stosunkowo mało modeli oraz ich wariantów

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)