Najdłuższa droga wojewódzka w Polsce już przejezdna. Władze czekają na odbiór

Najdłuższa droga wojewódzka w Polsce już przejezdna. Władze czekają na odbiór

Droga krajowa - zdjęcie ilustracyjne
Droga krajowa - zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | GDDKiA
Tomasz Budzik
06.11.2022 13:11, aktualizacja: 06.11.2022 15:39

Na drodze wojewódzkiej nr 835 od Biłgoraja do granicy woj. lubelskiego zakończono modernizację. Prace trwały od kilku lat, ale kierowcy mogą korzystać już z całej trasy.

Alternatywna wobec położonej bardziej na zachód drogi ekspresowej S19 trasa 835 jest już w całości gotowa, informuje rmf24.pl. To najdłuższa w Polsce droga wojewódzka, która prowadzi od Lublina na południe – aż w okolice Bieszczad. Zakończono remont odcinka od Biłgoraja do granicy z woj. podkarpackim.

Inwestycja rozpoczęła się w 2021 r. W ramach prac poszerzono jezdnię, stworzono nowe skrzyżowania, wybudowano mosty na rzekach Złota Nitka i Luchówka, a most na Tanwi został zmodernizowany. Pojawiły się też nowe ścieżki rowerowe oraz zatoki autobusowe, poprawiono oświetlenie i chodniki. Teraz władze czekają tylko na odbiór prac.

Inwestycję dotknęło opóźnienie. Pierwotnie prace miały zakończyć się na początku 2022 r. i kosztować 157 mln zł. W rzeczywistości budżet wyniósł 177 mln zł, a prace zakończyły się początkiem listopada.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)