Nadjeżdża nowy Range Rover. Producent podał konkretną datę debiutu

Nadjeżdża nowy Range Rover. Producent podał konkretną datę debiutu

Range Rover (2022) - zapowiedź
Range Rover (2022) - zapowiedź
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Range Rover
Aleksander Ruciński
20.10.2021 11:10, aktualizacja: 14.03.2023 14:42

Obecna, czwarta już generacja Range Rovera debiutowała w 2012 roku. Najwyższy więc czas na następcę, który ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku. Dokładnie 26 października.

Ogłoszenie oficjalnej premiery z zaledwie kilkudniowym wyprzedzeniem to spora niespodzianka. Całkowicie nowa odsłona flagowego SUV-a Land Rovera zostanie zaprezentowana już we wtorek 26 października. Producent ogłosił tę datę za pośrednictwem mediów społecznościowych:

Czego powinniśmy się spodziewać? Z pewnością brytyjskiej klasy i luksusu. Reszta nadal pozostaje tajemnicą, łącznie z wyglądem, którego można domyślać się na podstawie grafiki opublikowanej w sieci. Linia boczna nadwozia wydaje się bardzo podobna do obecnej generacji. Spodziewam się więc raczej ewolucji niż rewolucji. Tym bardziej że czwarta odsłona Range'a, mimo 9 lat na karku, wciąż wygląda świetnie.

Większe różnice znajdziemy zapewne we wnętrzu i pod maską. W dobie elektryfikacji należy spodziewać się nie tylko bardziej cyfrowej kabiny, ale i napędów wykorzystujących prąd - w pełni elektrycznych oraz hybryd plug-in. Co jednak warte odnotowania, nieoficjalnie mówi się również o pozostawieniu przy życiu 4,4-litrowego V8 w ostrej wersji SVR. Więcej szczegółów powinniśmy poznać już za kilka dni.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)