MR2 może powrócić. Podobnie jak Supry nie stworzy jej Toyota

MR2 może powrócić. Podobnie jak Supry nie stworzy jej Toyota

Ostatnie wydanie Toyoty MR2. Produkcję zakończono w 2007 roku.
Ostatnie wydanie Toyoty MR2. Produkcję zakończono w 2007 roku.
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe
Marcin Łobodziński
29.08.2019 11:40, aktualizacja: 22.03.2023 18:15

Tetsuya Tada, główny inżynier Toyoty, w rozmowie z dziennikarzami "Autoindustriya" napomknął o możliwości powrotu na rynek Toyoty MR2, kultowego, choć niedocenionego samochodu z silnikiem umieszczonym centralnie. Dawcą podwozia podobnie jak w przypadku Supry będzie niemiecka firma.

Jak wiadomo, Toyota Supra powstała w ścisłej kooperacji z BMW. Platforma, którą przygotowali Niemcy, posłużyła do budowy BMW Z4 i Supry. Japońskie auto ma cały układ napędowy i wiele elementów wnętrza dokładnie takie same jak w niemieckim roadsterze. Zasadniczą różnicą jest stylistyka nadwozia w formie coupé.

Nie inaczej miałoby być w przypadku modelu MR2, o którego wskrzeszeniu mówiło się już w ubiegłym roku. Tym razem Toyota miałaby współpracować z Porsche, które ma znany i podobny do dawnej MR2 model 718 Boxster. Wspomniał o tym Tetsuya Tada.

Warto przy tym zaznaczyć, że Toyota służyła pomocą firmie Porsche, kiedy ta walczyła z kryzysem, a który odwróciła m.in. dzięki taniemu modelowi o nazwie Boxster. Auto narodziło się w 1996 roku. Niedługo potem, bo w 1999 r. zaprezentowano ostatnią generację Toyoty MR2, której historia skończyła się w roku 2007.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)