Mitsubishi zapowiada koncepcyjnego crossovera

Mitsubishi zapowiada koncepcyjnego crossovera

Mitsubishi zapowiada koncepcyjnego crossovera
Aleksander Ruciński
22.07.2016 12:42, aktualizacja: 01.10.2022 22:25

Mitsubishi konsekwentnie realizuje plan odejścia od standardowych, tradycyjnych modeli na rzecz bardziej wszechstronnych crossoverów. Nic więc dziwnego, że kolejny koncept japońskiej marki także kwalifikuje się do tego segmentu.

Najnowsza propozycja Mitsubishi będzie łączyć cechy SUV-a i MPV. Spodziewamy się więc bardzo praktycznego pojazdu, który powinien trafić w gusta wielu klientów. Na razie jednak Mitsubishi ogranicza się do konceptu. Wersja produkcyjna, która będzie jego rozwinięciem zadebiutuje nieco później.

Pierwsza fotografia przedstawiająca koncept została już udostępniona przez producenta. Nietrudno zauważyć podobieństwo do innych konceptów Mitsubishi. Ostro narysowane światła, tworzące jedną linię z atrapą chłodnicy oraz wysoko poprowadzony zderzak to elementy, które są nam dobrze znane chociażby z Outlandera. Pytanie tylko jak bardzo ewentualna wersja produkcyjna będzie różnić się od konceptu.

Już niebawem Mitsubishi powinno udostępnić więcej fotografii nowego konceptu. Oficjalny debiut zapowiedziano bowiem na 21 sierpnia. Samochód będzie jedną z największych gwiazd salonu Gaikindo International Auto Show 2016 odbywającego się w Indonezji.

Szczegóły techniczne nie są jeszcze znane. Podejrzewamy jednak, że auto będzie miało wiele wspólnego z Outlanderem, choć ma być od niego mniejsze. Mitsubishi klasyfikuje je jako kompaktowego crossovera. Czyżby coś pomiędzy ASX, a Outlanderem? Odpowiedź powinniśmy poznać niebawem.

Mitsubishi podobnie jak wielu innych producentów coraz częściej stawia na niestandardowe konstrukcje odchodząc od klasycznych koncepcji sedanów, kombi czy hatchbacków. Ich miejsce sukcesywnie zajmować będą liczne "pseudoterenówki". Czas pokaże, czy taka polityka wyjdzie Japończykom na dobre.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)