Mini Paceman i Countryman Coupe jako dwa osobne modele?

Mini Paceman i Countryman Coupe jako dwa osobne modele?12.01.2011 09:30
Mini Paceman
Mini Paceman
Rafał Warecki

Zgodnie z zapowiedziami na targach NAIAS pojawił się także model MINI Paceman. Obserwatorów zdziwiło nie samo auto, ale to, co o nim usłyszeli…

Zgodnie z zapowiedziami na targach NAIAS pojawił się także model MINI Paceman. Obserwatorów zdziwiło nie samo auto, ale to, co o nim usłyszeli…

Samochód odbierany jako Countryman w usportowionej odmianie dwudrzwiowej dzięki swojej nowoczesności i ciekawej stylistyce, ma być kierowany głównie do młodych odbiorców. Zaniechanie jednej pary drzwi, niżej poprowadzona linia dachu, delikatnie przemodelowane reflektory i zderzaki sprawiają, że samochód wygląda nieco inaczej, bardziej opływowo i jednocześnie agresywniej. Dziewiętnastocalowe obręcze mimo przeciętnego wzoru także dodają nieco uroku.

Przy przedniej osi zniemczonego brytyjczyka pracuje dobrze znana jednostka napędowa z MINI John Cooper Works, czyli turbodoładowane R4 o pojemności 1,6 litra, generujące 211 KM mocy i 260 Nm momentu obrotowego zwiększanego chwilowo do wartości 280 Nm dzięki funkcji Overboost.

Pewne jest, że produkcyjna odmiana Paceman zostanie pokazana jeszcze w tym roku wraz z podaniem daty wejścia auta na rynek. Czy powyższe informacje mogą wywołać zdziwienie? Z pewnością nie. Ian Robertson, członek ekipy odpowiedzialnej za projekt, zdradził jednak, że wszelkie informacje związane z produkcją Pacemana ujrzą światło dzienne dopiero po premierze modelu Countryman Coupe. Czyżby MINI szykowało dwa bliźniacze modele?

Mini Paceman
Mini Paceman

Źródło: WorldCarFans

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)