Miejski Samochód Roku Wirtualnej Polski 2020: Volvo XC40 T5 TwinEngine

Miejski Samochód Roku Wirtualnej Polski 2020: Volvo XC40 T5 TwinEngine

Platforma Autokult
03.09.2020 11:04, aktualizacja: 14.10.2022 17:15

Kategoria Miejskiego Samochodu Roku pokazała nam, jak bardzo zmienił się koncept auta tego typu w ostatnim czasie. Spośród dziewięciu startujących aut cztery były ładowane z gniazdka, a pięć było crossoverami. Wygrał model, który łączył obydwie te cechy: Volvo XC40 w wersji plug-in.

Miasta stawiają przed motoryzacją coraz więcej wyzwań. By się w nich odnaleźć za kierownicą auta, potrzeba już nie tylko kompaktowych wymiarów oraz funkcjonalnego wnętrza, ale i ekologicznego napędu.

Biorąc pod uwagę te kryteria, zwycięzcą w tej kategorii zostało Volvo XC40. Kompaktowy crossover ze Szwecji już drugi raz uzyskał ten tytuł. Teraz jednak wygrała go jego znacznie bardziej zaawansowana technicznie pochodna z napędem hybrydowym typu plug-in.

To rozwiązanie, które najlepiej sprawdza się właśnie na krótkich odcinkach w mieście. Teraz już również w centrach polskich miast wykorzysta się potencjał, jaki daje możliwość naładowania samochodu z publicznie dostępnych stacji i przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów bez wyemitowania ani jednego grama dwutlenku węgla.

A jeśli dodać do tego jeszcze stylową, komfortową formę szwedzkiego crossovera i ekonomiczny silnik spalinowy, który przyda się przy wyjazdach poza miasto, nasz wybór staje się całkiem jasny. Tak wygląda przyszłość miejskich aut w najlepszym wydaniu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)