Mercedes sprzedaje swoje salony. Pod młotek trafi 25 placówek

Mercedes sprzedaje swoje salony. Pod młotek trafi 25 placówek

Mercedes zamierza oszczędzić spore sumy.
Mercedes zamierza oszczędzić spore sumy.
Źródło zdjęć: © fot. wikimedia
Aleksander Ruciński
08.06.2021 10:59, aktualizacja: 14.03.2023 16:15

Niektóre z europejskich salonów Mercedesa trafią na sprzedaż. Firma zamierza w ten sposób obniżyć koszty funkcjonowania i zyskać nowe fundusze na rozwój modeli z alternatywnym źródłem napędu.

Pandemia dała się we znaki wielu firmom motoryzacyjnym, zmuszając je do jeszcze większego niż zazwyczaj cięcia kosztów. Przykładem może być Mercedes-Benz, który zamierza sprzedać 25 placówek dealerskich - donosi niemiecki magazyn Handelsblatt.

To salony i serwisy zlokalizowane głównie w Belgii, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii o łącznej wartości ponad miliarda euro. Mercedes zamierza znaleźć kupców wśród grup dealerskich oraz indywidualnych inwestorów, gotowych zapłacić od 30 do 40 mln euro za każdą z placówek.

Co ważne, warunkiem zawarcia umowy ma być gwarancja utrzymania dotychczasowych miejsc pracy. Łącznie w salonach i serwisach przewidzianych do sprzedaży, zatrudnionych jest około 2800 osób, które mają pozostać na swoich stanowiskach.

Decyzja Niemców dotycząca sprzedaży 25 placówek wydaje się zrozumiała. Wiąże się bowiem nie tylko z dużym zastrzykiem gotówki, ale i zauważalnym spadkiem kosztów, które dotychczas pochłaniało ich utrzymanie. Zaoszczędzone pieniądze firma chce przeznaczyć na dalszy rozwój elektromobilności, który obecnie jest priorytetem wielu europejskich producentów.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)