Mercedes odświeży Vito, Klasę V i EQV. Wiemy kiedy

Mercedes odświeży Vito, Klasę V i EQV. Wiemy kiedy

Odświeżona Klasa V - zapowiedź
Odświeżona Klasa V - zapowiedź
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Mercedes-Benz
Aleksander Ruciński
17.05.2023 08:56, aktualizacja: 17.05.2023 12:24

Mercedes zapowiedział głęboki facelifting swoich vanów, który pomoże przetrwać im kolejne lata. Odświeżone wydania zadebiutują latem 2023 roku. Co się zmieni?

Obecna generacja vanów mercedesa ma już 9 lat. Najwyższy czas na następcę. Niemcy pokażą go jednak dopiero w 2026 roku. Do tego czasu musimy zadowolić się kolejnym liftingiem. Może i dobrze, gdyż następca będzie już wyłącznie elektryczny.

Odświeżone wydania Klasy V i Vito, które zadebiutują już latem, będą ostatnimi spalinowymi vanami Mercedesa. Dotychczasowe napędy pozostaną na miejscu. Zmieni się z to wygląd. Sądząc po zapowiedziach - dość zauważalnie.

Na fotografii opublikowanej przez Mercedesa widać większą atrapę chłodnicy, zupełnie nowy zderzak i delikatnie zmodyfikowane reflektory. Przód wygląda bardziej okazale i nowocześniej niż dotychczas. Na szczęśnie nie na tyle, by zapomnieć z jakim modelem mamy do czynienia.

Jeszcze więcej zadzieje się we wnętrzu, w którym zagości nowy kokpit z multimediami MBUX i dwoma ekranami. W bogatszych odmianach można spodziewać się cyfrowych zegarów i centralnego wyświetlacza znanego z typowo osobowych modeli marki.

Wspomniane modyfikacje obejmą zarówno spalinowe wersje Klasy V i Vito, jak również elektryczne EQV/eVito. Więcej szczegółów powinniśmy poznać w najbliższych miesiącach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)