Mercedes-AMG Project One zapowiedziany. Ma 1,6-litrowy silnik z F1

Mercedes-AMG Project One zapowiedziany. Ma 1,6-litrowy silnik z F1

Koncept jest znany od lat. Nadal jednak czekamy na wersję produkcyjną.
Koncept jest znany od lat. Nadal jednak czekamy na wersję produkcyjną.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński
03.02.2021 08:35, aktualizacja: 16.03.2023 14:45

Mercedes-AMG Project One to ekstremalny hipersamochód, który miał ujrzeć światło dzienne w 2020 roku. Tak się jednak nie stało. Niewykluczone, że auto zadebiutuje niebawem. Wskazuje na to oficjalna zapowiedź wideo, opublikowana właśnie przez producenta.

O tym, że Mercedes zamierza wkroczyć do segmentu hipersamochodów, wiadomo nie od dziś. Pierwsze koncepty debiutowały już w 2017 roku. Model Project One czerpiący garściami z dorobku firmy w Formule 1 będzie najprawdopodobniej jednym z najbardziej spektakularnych samochodów w całej historii marki. Czego powinniśmy się spodziewać?

Przede wszystkim wysokoobrotowego wyjątkowego napędu, opartego na 1,6-litrowym silniku V6 i wspartego jednostkami elektrycznymi. Taki zestaw generuje ponad 1000 KM mocy, co przekłada się na świetne osiągi. Przedstawiciele Mercedesa twierdzą, że 6 s do 200 km/h i 350 km/h prędkości maksymalnej nie będzie żadnym problemem.

Siedmiokrotny Mistrz Świata Formuły 1, Lewis Hamilton miał okazję jeździć przedprodukcyjnym prototypem już w grudniu. "Wciąż nie mogę uwierzyć, że wkrótce pojawi się hipersamochód z silnikiem F1. Ta jednostka pozwoliła nam wygrać mistrzostwa świata w 2015 roku. Jestem dumny, że mogę uczestniczyć w tym wyjątkowym projekcie i podziwiam wysiłek, jaki Mercedes-AMG włożył w jego rozwój." - powiedział Hamilton.

Oficjalna data premiery nadal pozostaje nieznana, ale biorąc pod uwagę opublikowane właśnie wideo, debiut wydaje się kwestią tego roku. Klienci czekają - producent sprzedał już podobno wszystkie z 250 planowanych egzemplarzy w cenie 2,5 mln dolarów każdy.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)