Mercedes-AMG GT Black Series oficjalnie zapowiedziany

Mercedes-AMG GT Black Series oficjalnie zapowiedziany01.07.2015 12:19
Mercedes-AMG GT Black Series oficjalnie zapowiedziany

Mercedes przedstawił film, którym zapowiada naprawdę szybki samochód. Media spekulują, że "Something Fast is Coming" to slogan podgrzewający atmosferę przed nadejściem modelu AMG GT Black Series.

Nadejście wersji Black Series dla modelu GT było oczywiste. Ten samochód musi się pojawić w portfolio Mercedesa. Jest to naturalny element cyklu życia flagowego sportowca ze stajni AMG. Pod znakiem zapytania stoją jedynie parametry techniczne i osiągi auta.

4-litrowe doładowane V8 może według spekulacji krzesać w Black Series nawet blisko 600 KM. Przypomnijmy, że standardowy GT rozwija 462 KM, a mocniejszy AMG GT S osiąga 510 KM. Te parametry pozwalają rozpędzić dwumiejscowego sportowca do 100 km/h w odpowiednio 4,0 i 3,8 s. Prędkość maksymalna tych modeli to 304 i 310 km/h.

Na razie o AMG GT Black Series nie wiemy wiele poza tym jak będzie on brzmiał. Ze względu na rozbudowany pakiet aerodynamiczny jego prędkość maksymalna może nie wzrosnąć w stosunku do bazowych wersji. Przyspieszenie do 100 km/h poprawi się za to prawie na pewno. Warto pamiętać, że najistotniejsze w odmianach Black Series jest prowadzenie. Lżejsza konstrukcja, skuteczniejsza aerodynamika i ulepszone zawieszenie to czynniki, które drastycznie poprawiają tę cechę.

Mimo zapowiedzi Mercedesa zaprezentowanej już teraz, nie spodziewajmy się zbyt szybkiego wejścia AMG GT Black Series do gry. Nawet jeśli oficjalna premiera będzie miała miejsce na jesiennych targach samochodowych, na pierwsze egzemplarze w salonach zaczekamy prawdopodobnie nawet jeszcze znacznie ponad rok.

Mercedes-AMG: Something fast is coming.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)