Mazda CX-3 zniknie z rynku. Koniec produkcji jeszcze w tym roku

Mazda CX-3 zniknie z rynku. Koniec produkcji jeszcze w tym roku

Mazda CX-3 to jedno z najlepiej wyglądających aut w swojej klasie
Mazda CX-3 to jedno z najlepiej wyglądających aut w swojej klasie
Źródło zdjęć: © fot. Marcin Łobodziński
Aleksander Ruciński
20.10.2021 10:30, aktualizacja: 14.03.2023 14:42

Po 6 latach od uruchomienia produkcji, najmniejszy crossover Mazdy oferowany w Europie oficjalnie zniknie z rynku. Jego miejsce częściowo zajmie model CX-30.

Patrząc na dynamiczne i wciąż świeże linie nadwozia, trudno uwierzyć, że Mazda CX-3 debiutowała w 2015 roku. Ten niewielki crossover cieszył się w Polsce całkiem sporą popularnością. Niestety klienci chętni do jego zakupu muszą się pospieszyć. Producent planuje bowiem zakończyć produkcję jeszcze w w grudniu 2021 roku.

Jak informuje IBRM Samar, u polskich dealerów wciąż jest jeszcze około 90 egzemplarzy modelu. To ostatnia pula, gdyż Mazda Motor Poland nie zamierza już zamawiać kolejnej.

„Kończymy przyjmowanie zamówień na Mazdę CX-3, ostatnie egzemplarze na Europę będą wyprodukowane w grudniu. Jako Mazda Motor Poland, ze względu na zbliżający się koniec roku, już nie planujemy zamawiać tego modelu do produkcji w najbliższych miesiącach, gdyż samochody z 2021 dotarłyby do nas w 2022 roku”. - powiedział Szymon Sołtysik, z Mazda Motor Poland, cytowany przez Autokatalog.pl.

Lukę po CX-3 częściowo wypełni nieco większy model CX-30 produkowany od 2019 roku. W planach są też kolejne, większe modele z rodziny SUV-ów - CX-60 i CX-80.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)