Masz starego smartfona? Nie zapłacisz za autostradę. W styczniu zmiana wymagań e-Toll

Masz starego smartfona? Nie zapłacisz za autostradę. W styczniu zmiana wymagań e‑Toll

Aktualizację aplikacji przewidziano na 31 stycznia
Aktualizację aplikacji przewidziano na 31 stycznia
Źródło zdjęć: © Autokult | Maciej Skrzyński
Aleksander Ruciński
20.12.2022 09:40, aktualizacja: 20.12.2022 09:54

31 stycznia 2023 roku wprowadzona zostanie nowa wersja aplikacji poboru opłat e-Toll. Ma działać szybciej, płynniej i wygodniej. Niestety nie dla wszystkich - użytkownicy starych smartfonów nawet jej nie uruchomią.

Aplikacja e-Toll uprzykrza życie kierowcom od grudnia 2021 roku, kiedy to stała się głównym sposobem płatności za przejazd autostradami zarządzanymi przez GDDKiA. Użytkownicy od początku narzekali na problemy z płynnością działania czy trudności z obsługą, co owocowało cyklicznymi aktualizacjami. Na horyzoncie pojawiła się już kolejna - tym razem bardziej drastyczna.

Zmiany zaplanowane na 31 stycznia 2023 roku boleśnie odczują użytkownicy starszych smartfonów. Jak czytamy w rządowym komunikacie, nowa wersja aplikacji będzie kompatybilna z systemem Android 8 lub nowszym oraz iOS14 lub nowszym.

Na szczęście w użytku nie pozostało już wiele smartfonów, które nie spełniałyby tych wymagań. Ostatnie urządzenia z Android 7 sprzedawano bowiem w 2018 roku, a większość z nich i tak doczekała się aktualizacji do Android 8. Jeśli zaś chodzi o iOS14, był on dostępny w formie aktualizacji nawet do starszych urządzeń, jak np. siedmioletni iPhone 6s.

Mimo to korzystając z e-Tolla dobrze upewnić się, że nasze urządzenie spełnia wymagania i nie zawiedzie w końcówce stycznia. W razie trudności warto pamiętać również o alternatywnych rozwiązaniach w postaci zewnętrznych aplikacji zastępujących e-Toll, które zdaniem wielu użytkowników działają sprawniej od rządowej propozycji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)