Android Auto w BMW. Producent startuje ze zdalną aktualizacją dla 750 tys. aut

Dotychczas większość właścicieli BMW mogła tylko pomarzyć o Android Auto.
Dotychczas większość właścicieli BMW mogła tylko pomarzyć o Android Auto.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński

19.10.2020 13:03, aktual.: 16.03.2023 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bezprzewodowe Android Auto nareszcie zagości we wszystkich nowych modelach BMW. Będzie to możliwe dzięki zdalnej aktualizacji systemu iDrive. Bawarski producent przygotował jednak więcej atrakcji, także dla właścicieli iPhone'ów.

Kierowcy BMW korzystający z telefonów z systemem Android dotychczas byli traktowani nieco po macoszemu. Wszystko z powodu braku funkcji Android Auto w pokładowych multimediach iDrive. Korzystanie z aplikacji smartfona za pośrednictwem pokładowych multimediów BMW zarezerwowane było wyłącznie dla posiadaczy iPhone'ów. Teraz się to zmieni.

Bawarski producent wystartował ze zdalną aktualizacją systemu iDrive, która obejmie około 750 tys. pojazdów na całym świecie. To praktycznie wszystkie modele z aktualnej gamy producenta wykorzystujące iDrive w wersji 7.0 lub wyższej. Jeśli wasz samochód znajduje się w tej grupie, niebawem będziecie cieszyć się z dodatkowej funkcji Android Auto.

Jest tylko jeden warunek - wasz smartfon musi być w miarę nowym sprzętem, z Androidem 11 i połączeniem Wi-Fi 5GHz po to, by bezprzewodowo łączyć się z systemem iDrive. Warto bowiem wspomnieć, że w przypadku BMW, w przeciwieństwie do większości konkurentów, wszystko ma się dziać bez użycia kabla.

Android Auto nie będzie jednak wyłączną nowością jaką przyniesie aktualizacja. BMW popracowało bowiem także nad nawigacją, która ma wytyczać trasę na podstawie aktualnej sytuacji drogowej, a także pomoże znaleźć wolne miejsce parkingowe. W przypadku hybryd plug-in pojawi się natomiast możliwość automatycznego uruchamiania napędu elektrycznego po wjeździe do centrów miast.

Ucieszą się też posiadacze urządzeń z systemem iOS, którzy teraz będą mogli zostawić kluczyk do auta w domu. Jego funkcję spełni iPhone z aplikacją BMW. Niestety w przypadku tego dodatku posiadacze telefonów z Androidem będą musieli obejść się smakiem.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)