Google Maps z nową przydatną funkcją dla systemu Android

Google Maps z nową przydatną funkcją dla systemu Android

Nowa funkcja znacząco wpłynie na wygodę korzystania z Google Maps.
Nowa funkcja znacząco wpłynie na wygodę korzystania z Google Maps.
Źródło zdjęć: © FOT. TOMASZ JASTRZEBOWSKI/REPORTER/EAST NEWS)
Aleksander Ruciński
03.09.2019 10:50, aktualizacja: 22.03.2023 18:12

Google sukcesywnie wprowadza kolejne udogodnienia do aplikacji Maps dla systemu Android. Niedawno wśród funkcji zagościł wskaźnik prędkości, a także informacja o fotoradarach. Teraz dołącza do nich usługa Street View w nowym, wygodniejszym wydaniu.

Street View to dobrze znana funkcja Google Maps pozwalająca na zapoznanie się z fotografiami miejsca wskazanego na mapie. Jest ona szczególnie przydatna np. podczas poszukiwania konkretnego budynku, czy miejsc charakterystycznych. Problem w tym, że korzystanie ze Street View w systemie Android dotychczas nie należało na najwygodniejszych.

Google uzupełniło Street View o cechę znaną już z przeglądarkowej wersji aplikacji Maps. Chodzi o możliwość szybkiego uwidocznienia ulic i dróg, których fotografie są dostępne za pośrednictwem Street View. Dotychczas na systemach Android wiązało się to z koniecznością zaznaczenia fragmentu trasy "w ciemno", a następnie wejściu w szczegóły, skąd można było uruchomić Street View. Oczywiście pod warunkiem, że usługa obejmowała akurat ten odcinek.

Obraz
© mat.prasowe

Teraz wystarczy kliknąć w prawym, górnym rogu ekranu i rozwinąć listę z typami i szczegółami map. Trzeba zaznaczyć opcję Street View i gotowe. Od teraz będziemy widzieć wszystkie trasy i punkty, w których możliwe jest zapoznanie się z fotografiami. Zostaną one zaznaczone jasnoniebieskim kolorem. Dokładnie tak jak w komputerowym wydaniu Google Maps.

To niewielka, lecz znacząca zmiana, która powinna wpłynąć na wygodę korzystania z aplikacji. Ucieszą się z niej szczególnie kierowcy, którzy często podróżują w nowe, nieznane dotychczas miejsca. Aplikacja pozwoli im bowiem szybko zapoznać się z widokiem okolicy za pomocą smartfona i łatwiej zidentyfikować cel trasy.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)