Mapa koenigseggów. Gdzie jest najwięcej aut szwedzkiej marki?

Mapa koenigseggów. Gdzie jest najwięcej aut szwedzkiej marki?

Koenigsegg Jesko
Koenigsegg Jesko
Źródło zdjęć: © Instagram, Materiały prasowe | Koenigsegg
Aleksander Ruciński
09.01.2023 11:28, aktualizacja: 09.01.2023 19:50

Są rzadkie auta i są koenigseggi. Szwedzkie hipersamochody to absolutna nisza nawet w starciu z takimi markami jak Bugatti czy Aston Martin. Gdzie populacja koengiseggów występuje najliczniej? Z pomocą przychodzi specjalna mapa.

"Bloomberg" twierdzi, że w 2021 roku Koenigsegg wyprodukował 35 samochodów, co było rekordem i podwojeniem dotychczasowej średniej, na którą marka pracowała przez ponad dwie dekady.

Po świecie jeździ więc niewiele aut Koenigsegga. Na tyle, że wielbiciele marki pokusili się o stworzenie szczegółowej mapy przedstawiającej lokalizacje obfitujące w szwedzkie supersamochody. Wspólne dzieło instagramowych profili Ghost Squadron i Koenigsegg Jesko Registry znajdziecie poniżej.

Jak nietrudno się domyślać, w większości krajów koenigseggi nie występują w ogóle. Na drugim końcu skali mamy jednak Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Niemcy czy Szwecję. Wszystkie te miejsca zaznaczono na mapie czerwonym kolorem, co oznacza 10 egzemplarzy lub więcej.

Na topowej liście nie znalazły się jednak Chiny, co – biorąc pod uwagę wielkość kraju i specyfikę tamtejszego rynku – może zaskakiwać. Zgodnie z mapą, w Państwie Środka jest "zaledwie" od pięciu do dziewięciu koenigseggów.

Nie zmienia to jednak faktu, że szwedzkie superauta znajdziemy na (prawie) każdym kontynencie. Wyjątek stanowi Ameryka Południowa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)