Luzowanie obostrzeń zwiększy swobodę podróżowania. Warunkowe otwarcie m.in. hoteli i stoków

Luzowanie obostrzeń zwiększy swobodę podróżowania. Warunkowe otwarcie m.in. hoteli i stoków05.02.2021 10:39
Luzowanie obostrzeń od 12 lutego. Na bramkach na autostradzie mogą tworzyć się korki. (fot. Mariusz Zmysłowski)
Luzowanie obostrzeń od 12 lutego. Na bramkach na autostradzie mogą tworzyć się korki. (fot. Mariusz Zmysłowski)

Rząd zapowiedział poluzowanie od 12 lutego niektórych restrykcji zapobiegających rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa SARS-CoV-2. Turystyka częściowo zacznie wracać do normy. Podróże po Polsce znów będą możliwe dzięki otwarciu hoteli, w których będzie mogło być zajęte do 50 proc. wszystkich miejsc.

Obostrzenia od 12 lutego. Co się zmieni dla kierowców?

Do funkcjonowania na podobnej zasadzie co hotele zostaną przywrócone od 12 lutego również kina, teatry, filharmonie i opery. Do zwiększenia ruchu na polskich drogach przyczyni się również otwarcie miejsc, w których można uprawiać sport na świeżym powietrzu. Do nich rząd zaliczył między innymi baseny, boiska, korty i stoki narciarskie. Będzie można się tam udać bez żadnych dodatkowych uwarunkowań tj. konieczność szczepienia lub badania na obecność koronawirusa.

Zwiększony ruch na wyjazdy zimowe może również spowodować otwarcie stoków w innych krajach. Od połowy lutego ma to nastąpić między innymi we Włoszech. Polski rząd nie przewiduje jednak żadnych nowych działań w tym zakresie.

W poluzowanych przepisach rząd nie ujął jednak jeszcze restauracji. Kierowcy w podróży nadal będą więc skazani na spożywanie posiłków w swoich samochodach.

Obecne, poluzowane przepisy wprowadzone są warunkowo. Premier Mateusz Morawiecki nazwał na konferencji rządu obecną sytuację "kruchą stabilizacją". Jak z kolei zastrzega minister zdrowia Adam Niedzielski, utrzymanie tych przepisów zależy od dalszego rozwoju sytuacji, zarówno jeśli chodzi o dynamikę zmian liczby zakażeń, jak i przestrzegania reżimu sanitarnego przez użytkowników i właścicieli objętych zmianami miejsc.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)