Lancia wprowadza nowy model. Przejedzie na prądzie nawet 18 km

Lancia wprowadza nowy model. Przejedzie na prądzie nawet 18 km

Lancia Ypsilon e-scooter przejedzie do 18 km na jednym ładowaniu.
Lancia Ypsilon e-scooter przejedzie do 18 km na jednym ładowaniu.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Lancia
Aleksander Ruciński
23.06.2021 13:10, aktualizacja: 14.03.2023 16:05

Lancia to marka jednego modelu. Przy życiu pozostał tylko miejski Ypsilon, którego kupicie we Włoszech. Niebawem jednak oferta zostanie rozbudowana o kolejną propozycję. I to z elektrycznym napędem.

Fani marki, którzy właśnie poczerwienieli z ekscytacji, mogą już jednak spuścić z tonu. Nowa lancia jest bowiem... hulajnogą, z którą producent wiąże spore nadzieje. Włosi starają się podążać za współczesnym trendem wyznaczonym już przez wielu konkurentów, polegającym na wsparciu miejskiej mobilności w jej najprostszej formie.

Czarno-złota hulajnoga, która nosi logo Lancii, napędzana jest bezszczotkowym silnikiem o mocy 250 W, który pozwala przejechać około 18 km na jednym ładowaniu. Co ważne, konstrukcja dzięki wykorzystaniu aluminium jest lekka i wyróżnia się możliwością składania. Ma też oświetlenie LED pozwalające na poruszanie się w nocy.

Najważniejszą zaletę stanowi jednak atrakcyjna cena wynosząca 299 euro. Hulajnoga będzie dostępna we włoskich salonach marki, a także sieciach sklepów oferujących elektronikę. Niewykluczone, że posłuży także jako zachęta do zakupu Ypsilona w formie opcjonalnego dodatku.

Hulajnoga Lancii jest atrakcyjnie wyceniona.
Hulajnoga Lancii jest atrakcyjnie wyceniona.© mat. prasowe / Lancia

Trzeba jednak przyznać, że jedyny model Lancii sprzedaje się świetnie i to nawet bez promocji. W okresie od stycznia do maja 2021 roku Ypsilon dostępny wyłącznie we Włoszech znalazł więcej klientów niż pełna gama Alfy Romeo w całej Europie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)