Lamborghini countach Roda Stewarta na sprzedaż. To bardzo rzadka wersja

Lamborghini countach Roda Stewarta na sprzedaż. To bardzo rzadka wersja

Lamborghini Roda Stewarta
Lamborghini Roda Stewarta
Źródło zdjęć: © RM Sotheby's
Aleksander Ruciński
19.05.2023 09:53, aktualizacja: 19.05.2023 11:57

Countach to jedna z największych legend Lamborghini. Zadbane sztuki potrafią dziś kosztować krocie. A co powiecie na taką, która dodatkowo miała sławnego właściciela?

Nie wszyscy wiedzą, że Rod Stewart jest wielkim entuzjastą modelarstwa, szczególnie kolejowego. Jak wielu muzyków pasjonuje się też jednak motoryzacją. Szczególną miłością darzy markę Lamborghini, o czym świadczy fakt, że w jego garażu parkuje m.in. gallardo, czy miura SV. Stewart przez długie lata miał też countacha. Auto właśnie trafiło na sprzedaż.

Stewart kupił je w 1977 roku podczas trasy koncertowej w Australii. Później relokował auto do USA, gdzie jeździł nim aż do 2022 roku. To wyjątkowa sztuka, jedna ze 157 w odmianie Periscopio, z dodatkowym, niewielkim przeszkleniem w dachu.

Szkoda, że w Stewart w końcu poświecił ten detal na rzecz zdejmowanej targi. Dołożył też agresywny body kit poszerzający nadwozie. Na szczęście kolejny właściciel, który kupił auto w 2022 roku, przywrócił je do oryginału.

Lamborghini Roda Stewarta
Lamborghini Roda Stewarta© RM Sotheby's

Countach trafił do dywizji Polo Storico, która przeprowadziła pełny proces renowacji i zadbała o oryginalną specyfikację. Dziś samochód wygląda i jeździ jak nowy. Kolejny właściciel z pewnością będzie zachwycony.

Lamborghini Roda Stewarta zostało wystawione na sprzedaż za pośrednictwem domu aukcyjnego RM Sotheby's. Przewidywana cena oscyluje w granicach 950 000 - 1 050 000 euro.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)