Lamborghini Aventador SVJ wzywane do serwisu. Może zgubić pokrywę silnika

Lamborghini Aventador SVJ wzywane do serwisu. Może zgubić pokrywę silnika

Aventador SVJ jest piekielnie szybkim autem. Lepiej, by przy dużych prędkościach nic z niego nie odpadało.
Aventador SVJ jest piekielnie szybkim autem. Lepiej, by przy dużych prędkościach nic z niego nie odpadało.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Lamborghini
Aleksander Ruciński
03.03.2021 11:42, aktualizacja: 16.03.2023 14:25

Wpadki to norma we współczesnej motoryzacji. Lamborghini nie jest tu wyjątkiem. Aventador w ostrym wydaniu SVJ może mieć problem z mocowaniem pokrywy silnika. Amerykańska organizacja NHTSA podjęła więc decyzję o ogłoszeniu akcji przywoławczej dla wszystkich egzemplarzy sprzedanych za oceanem.

Jak donosi NHTSA, problem dotyczy aut wyprodukowanych pomiędzy 2018 a 2021 rokiem. Na lokalnym rynku jest to dokładnie 221 sztuk. Wszystkie trafią do serwisu, gdyż prawdopodobieństwo wystąpienia usterki jest niemal stuprocentowe.

Okazuje się, że wysoka temperatura panująca w komorze 770-konnego V12 może doprowadzić do deformacji plastikowych mocowań klapy silnika i osłabić kluczowe punkty, w których jest ona przytwierdzona. Najgorszym możliwym scenariuszem w niesprzyjających warunkach jest odpadnięcie elementu od pojazdu.

To dość błaha usterka, która może być jednak bardzo niebezpieczna w skutkach. Szczególnie gdy odpadająca klapa uderzy w inny pojazd lub np. pieszego. Póki co jednak nie odnotowano żadnych zdarzeń, które mogłyby być wynikiem tej wady.

Właściciele zagrożonych aventadorów zostaną wezwani do serwisu na naprawę polegającą na wymianie mocowań klapy. Nowe części mają być oczywiście bardziej odporne na działanie wysokiej temperatury. Co ciekawe, to nie pierwsza akcja serwisowa z udziałem wersji SVJ - pierwsza dotyczyła ryzyka odpadnięcia koła.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)