Ktoś porzucił fabrycznie nowe auta z lat 80. w argentyńskim salonie. Stoją tam fiaty, alfy i peugeoty

Ktoś porzucił fabrycznie nowe auta z lat 80. w argentyńskim salonie. Stoją tam fiaty, alfy i peugeoty

Fabrycznie nowe Tipo pozwoli przenieść się do końcówki lat 80.
Fabrycznie nowe Tipo pozwoli przenieść się do końcówki lat 80.
Źródło zdjęć: © instagram.com/kaskotecalcos
Aleksander Ruciński
31.03.2020 08:52, aktualizacja: 22.03.2023 12:05

Dawny salon samochodowy w Buenos Aires niedawno zmienił właściciela. Jak się okazuje, wraz z budynkiem, człowiek ten nabył również wyjątkową kolekcję aut. To fabrycznie nowe Fiaty, Alfy Romeo i Peugeoty porzucone około 30 lat temu po zamknięciu placówki.

Kilka fabrycznie nowych aut z zerowym przebiegiem przez 3 dekady od wyjazdu z fabryki nie opuściło salonu sprzedaży w Buenos Aires. Trudno jednoznacznie stwierdzić, jak do tego doszło. Wiadomo jedynie, że argentyńska spółka Fiat Sevel Argentina pewnego dnia rozwiązała umowę z tym konkretnym salonem sprzedaży.

Decyzja najprawdopodobniej zapadła na przełomie lat 80. i 90. Wtedy tamtejsza gospodarka borykała się ze sporymi trudnościami w wyniku politycznych zawirowań. Być może przyczyniło się to do braku zainteresowania kilkoma ostatnimi autami w ofercie salonu. Placówka została zamknięta, a kilka fiatów, alf romeo i peugeotów czekało na lepsze czasy.

30 lat później przy okazji zmiany właściciela przypomniano sobie o porzuconej kolekcji, która dziś z uwagi na fabryczny stan każdego z egzemplarzy może być warta całkiem sporo pieniędzy. To zwyczajne fiaty tipo, tempra i duna, peugeoty 405 czy alfy romeo 33, ale kto z nas nie chciałby teraz pojeździć którymkolwiek z tych aut? Chętnych na pewno nie zabraknie.

Wcześniej jednak wszystkie pojazdy trafią w ręce lokalnych specjalistów - firmy Kaskote Calcos, która przywróci je do perfekcyjnego stanu. Długi postój na pewno zaszkodził wszystkim elementom gumowym, hamulcom czy lakierowi. Wystarczy jednak kilka kosmetycznych zabiegów, by fabrycznie nowe youngtimery cieszyły sentymentalnych właścicieli.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)