Kraków przywraca strefę ograniczonego ruchu na Kazimierzu

Kraków przywraca strefę ograniczonego ruchu na Kazimierzu14.08.2020 08:04
Kraków chce przywrócić Kazimierz przede wszystkim pieszym.
Kraków chce przywrócić Kazimierz przede wszystkim pieszym.
Źródło zdjęć: © fot. pixabay

Krakowski Kazimierz po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa znów będzie strefą ograniczonego ruchu. Zmiany zaczną wchodzić w życie jeszcze w sierpniu 2020 roku, wraz z uruchomieniem ruchu tramwajów na ulicy Krakowskiej.

Strefa ograniczonego ruchu na krakowskim Kazimierzu docelowo będzie funkcjonować w podobnym zakresie co przy jej wprowadzaniu w 2017 roku. Dodatkowo jednak, choć na razie pilotażowo, strefa zostanie także rozbudowana o ulicę miodową, gdzie w związku ze skargami mieszkańców, nie wjedziemy w weekendy.

Krakowscy urzędnicy pierwotnie spodziewali się, że wystarczającym lekarstwem na nadmierny ruch będzie przywrócenie strefy płatnego parkowania, lecz rozwiązanie to nie przyniosło oczekiwanego rezultatu. Przeprowadzone analizy wykazały, że warto uwzględnić wzmożoną aktywność pieszych i dla ich bezpieczeństwa oraz komfortu mieszkańców przywrócić ograniczenia w ruchu.

Dokładny temin uruchomienia stref zostanie jeszcze podany do publicznej wiadomości. Pewnym jest jednak, że stanie się to w najbliższych tygodniach. Gdy klamka zapadnie, na ulice przedstawione na poniższej grafice wjadą tylko podmioty wyszczególnione niżej:

452897795125765743
Źródło zdjęć: © fot. Urząd Miasta Krakowa
  • z abonamentem postojowym typu K na sektor A13 oraz z abonamentem postojowym typu E,w godzinach 6-11 i 16-20 wyłącznie dla i na czas wykonywania czynności ładunkowych oraz obsługi technicznej,
  • z silnikiem elektrycznym bez przyczepy,
  • rowery, TAXI,
  • służby specjalne, służby miejskie, oznakowana pomoc medyczna,
  • dojeżdżający na teren posesji, garażu lub wykupionego miejsca zastrzeżonego,
  • poczta, konwoje pieniężne,
  • kierowcy z zezwoleniem zarządu drogi.
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)