Koszmarny wypadek McNisha! - 24H Le Mans 2011 [wideo]

Koszmarny wypadek McNisha! - 24H Le Mans 2011 [wideo]

Koszmarny wypadek McNisha! - 24H Le Mans 2011 [wideo]
Olgierd Lachowski
11.06.2011 14:53, aktualizacja: 07.10.2022 17:53

Kierowca Audi - Allan McNish - miał koszmarnie wyglądający wypadek w pierwszej godzinie 24-godzinnego wyścigu w Le Mans!

Walczący o drugą pozycję Allan McNish w 52 minucie wyścigu miał dramatycznie wyglądający wypadek. Allan McNish próbował zdublować prowadzone przez Anthony'ego Beltoise Ferrari 458 Italia (numer 58) po wewnętrznej stronie na zakręcie Esses.

Gdy Beltoise zaczął zjeżdżać do wewnętrznej zakrętu, niespodziewanie po prawej stronie jego bolidu pojawiło się Audi McNisha. W wyniku manewru Ferrari włoskie auto "przytarło" tylną część lewego boku Audi powodując wypchnięcie bolidu klasy LMP1 z toru.

Audi R18 TDI Allana McNisha
Audi R18 TDI Allana McNisha

Niemieckie auto prześlizgnęło się bokiem po żwirze, a następnie z impetem uderzyło w barierę z opon przewijając się po niej w powietrzu. Wreszcie spadło na dach. Części samochodu (w tym koło) poleciały w kierunku obsługi technicznej.

Na szczęście po postawieniu wozu, a raczej jego wraku, na koła Allan McNish wydostał się z niego o własnych siłach. Najprawdopodobniej również nikomu z obsługi nic się nie stało.

Również Beltoise wypadł z toru, ale nic mu się nie stało i zdołał swoim autem dotrzeć do boksów na naprawę.

W tej chwili trwa sprzątanie resztek po Audi i naprawa bariery ochronnej, a bolidy poruszają się za samochodem bezpieczeństwa. Na tę chwilę wznowienie wyścigu planowane jest na 16:55 h.

Poniżej wideo z tego drastycznego zdarzenia. Miejmy nadzieję, że to ostatnie takie wydarzenie w tym wyścigu.

Źródło: YT (wideo)

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)