Škoda Scala Roadster, czyli koncept Slavia w oficjalnej zapowiedzi

Škoda Scala Roadster, czyli koncept Slavia w oficjalnej zapowiedzi09.07.2020 11:35
Duże koła i agresywne końcówki wydechu to typowe atrybuty konceptów.
Duże koła i agresywne końcówki wydechu to typowe atrybuty konceptów.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe

Škoda pracuje nad ciekawym pojazdem koncepcyjnym, będącym dziełem praktykantów z czeskiego odziału marki. Auto będzie gotowe jeszcze w tym roku, choć raczej nie ma szans, by trafiło do seryjnej produkcji.

Škoda już nie raz udowadniała, że potrafi tworzyć naprawdę interesujące koncepty. Najnowsze dzieło z tego gatunku poznamy już niebawem. Czesi opublikowali właśnie oficjalną zapowiedź modelu Slavia, który jest studyjną wersją modelu Scala Roadster.

Kabriolety nie cieszą się obecnie dużą popularnością, szczególnie gdy mowa o markach nienależących do segmentu premium. Trudno więc dziwić się Czechom, że nie planują wdrażać otwartej wersji Scali do seryjnej produkcji. Auto raczej nigdy nie wyjdzie poza fazę konceptu.

Jego nazwa jest nieprzypadkowa. Imieniem Slavia Vaclav Laurin i Vaclav Klement ochrzcili bowiem swoją pierwszą firmę reperującą i sprzedającą rowery, która potem przerodziła się w Škodę. Teraz nazwa powraca, by zwieńczyć miesiące ciężkiej pracy młodych praktykantów, odpowiedzialnych za projekt Scali Roadster.

452900128937169048
Źródło zdjęć: © mat. prasowe

Auto zadebiutowało na oficjalnych szkicach, a niebawem powinniśmy zobaczyć fizyczny egzemplarz. Jak przystało na koncept, pojazd będzie wyróżniać się dużymi kołami i wysoko poprowadzoną linią szyb.

Ciekawie zapowiadają się też aerodynamiczne garby za głowami kierowcy i pasażera. Niżej znajdziemy natomiast dyfuzor, w który wkomponowano centralnie umieszczoną, dużą końcówkę wydechu. Gotowa wersja studenckiego konceptu powinna zadebiutować w najbliższych tygodniach. Ciekawe, czy na fotografiach będzie równie atrakcyjna, co na wizualizacjach.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (0)