Škoda uzupełnia gamę Kamiqa o 150-konny silnik 1,5 TSI. Znamy cenę

Škoda uzupełnia gamę Kamiqa o 150-konny silnik 1,5 TSI. Znamy cenę

150-konny silnik to więcej niż wystarczający napęd w Kamiqu.
150-konny silnik to więcej niż wystarczający napęd w Kamiqu.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński
19.12.2019 13:40, aktualizacja: 22.03.2023 16:56

Najmniejszy crossover w ofercie Škody dotychczas był dostępny wyłącznie z trzycylindrowym silnikiem 1,0 TSI oferowanym w dwóch wariantach mocy. Teraz Czesi uzupełnili gamę o mocniejszą, 150-konną jednostkę, która zapewnia bardzo przyzwoite osiągi.

Kamiq to bez wątpienia udane auto, lecz trzycylindrowy, 1-litrowy silnik, który do teraz był jedynym oferowanym w tym modelu, mógł odstraszać tradycjonalistów oraz tych, którzy lubią pojeździć bardziej dynamicznie. Choć trzeba uczciwie przyznać, że 115-konny wariant "litrówki" naprawdę daje radę i sprawdza się w zwykłej, codziennej jeździe.

Klienci lubią mieć jednak wybór, więc decyzja Škody o wprowadzeniu do cennika mocniejszej, 150-konnej, 4-cylindrowej jednostki o pojemności 1,5 litra bardzo nas cieszy. Taki silnik zapewnia więcej niż wystarczające osiągi - pierwsza setka w przypadku wersji z 6-biegową przekładnią manualną pojawia się na liczniku już po 8,3 sekundy. Wersja z 7-biegowym DSG potrzebuje o 0,1 s więcej.

Ile trzeba zapłacić za najmocniejszego Kamiqa? Co najmniej 83 100 zł w przypadku skrzyni manualnej i 89 600 zł jeśli zdecydujemy się na automat. Warto jednak zauważyć, że nowy silnik 1,5 występuje wyłącznie w połączeniu z bogatszymi wariantami Ambition i Style, więc w stosunku do bazowej jednostki dostaniemy nie tylko więcej mocy, ale i lepsze wyposażenie w postaci m.in. kamery cofania, czujników parkowania, aluminiowych felg, czy skórzanej, wielofunkcyjnej kierownicy.

Mały crossover Škody nie narzekał na brak popularności, a teraz, dzięki bogatszej ofercie jednostek powinno będzie tylko lepiej. Pojawienie się 150-konnego silnika powinno uczynić Kamiqa znacznie atrakcyjniejszą ofertą w oczach wielu klientów.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)