Škoda Autodrom Poznań – nowy projekt czeskiego producenta

Škoda Autodrom Poznań – nowy projekt czeskiego producenta
Marcin Łobodziński

05.02.2016 13:00, aktual.: 02.10.2022 08:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Škoda poczuwająca się do roli marki odpowiedzialnej społecznie, szczególnie zważywszy na fakt bycia liderem rynku od siedmiu lat, powoli kończy budowę obiektu szkoleniowego dla kierowców. Potężny i nowoczesny autodrom powstaje w okolicach Poznania.

Škoda Autodrom Poznań będzie częścią infrastruktury Škoda Auto Szkoły, której celem jest szkolenie kierowców w dziedzinie techniki jazdy. Obiekt ma zostać otwarty już w połowie tego roku. Będzie to jedyne takie miejsce w Europie, gdzie będzie można zapoznać się z szeroko rozumianym tematem bezpieczeństwa drogowego. Częścią tego projektu jest istniejące od 2012 roku Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa Škoda Auto Lab. Nowoczesny autodrom będzie miejscem, w którym szkolenia będą mogli przechodzić kierowcy indywidualni oraz flotowi.

Obraz

Budowę rozpoczęto w ubiegłym roku, co było również po części odpowiedzią na szykowane zmiany w prawie, mające wprowadzić obowiązkowe szkolenia kierowców z techniki jazdy. Przepisy miały obowiązywać od początku roku, ale przesunięto termin wejścia ich w życie na styczeń 2017 roku. Dzięki lokalizacji autodromu w centrum Wielkopolski, osoby które nie mają tego typu ośrodka w swojej okolicy, będą mogły takie szkolenie odbyć. Dużym udogodnieniem jest znakomite połączenie komunikacyjne Poznania ze wszystkimi regionami w kraju.

Obraz

Obiekt zostanie podzielony na cztery części z szarpakiem do wprowadzania samochodu w poślizg, mokrymi matami poślizgowymi oraz przeszkodami wodnymi. Dzięki kompleksowemu wyposażeniu, kierowcy będą mogli zapoznać się z niemal każdymi warunkami drogowymi jakie mogą ich spotkać na drodze.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)